Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy ember naponta azt akarja hogy lelkizzél vele és elvárja, hogy az ő dolgával foglalkozz?

Figyelt kérdés

2021. dec. 22. 09:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Baráti kapcsolatról van szó
2021. dec. 22. 09:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg kell találni a megfelelő embert, akinek van igénye ilyenre. Ha rólad van szó és ez a problémád a barátoddal akkor beszéljétek meg!


Azt nem támogatom, hogy bárkinek is kellene folyamatosan a másik dolgával foglalkozni. Ezt el sem várhatja akárkiről van szó. Lelkizni pedig rendszeresen van, aki szeret van aki nem. Én nem szeretek gyakran lelkizni, meg nem az az ölelgetős, kimutatom mennyire szeretlek típus vagyok szóval egy ilyen embertől biztos menekülnék.

21/L

2021. dec. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megmondanám neki hogy nem körülötte forog a világ, természetes hogy segítek ha tudok, de nem mindennap és 0-24
2021. dec. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Barátnőmtől van szó
2021. dec. 22. 09:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetileg, ha mélyponton van, érthető.

Hosszú távon nem működne. Mondanám neki, hogy most már álljon meg (lelkileg) a saját lábán. Ill. hogy egy barátság a kölcsönösségről (is) szól, nemcsak arról, hogy mindig a másik ad neki.

Adott esetben javasolnám, hogy forduljon pszichológushoz.

2021. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
El kell őt küldeni pszichológushoz. Attól, hogy barátról van szó, még nem vagy köteles minden egyes nap lelki szemetesládának lenni. Erre megvannak a szakképzett szakemberek. És igen, nem körülötte forog a világ. Ezt nem várhatja el tőled, mivel ez önzőség. Mi közöd neked úgy őszintén az ő dolgaihoz? Semmi. Oldja meg, az ő problémája, nem a tiéd.
2021. dec. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt egy ilyen barátom. Egyszerűen csak annyit foglalkoztam vele, ami az én időmbe (és idegrendszerembe) belefért. Ha csak két nap múlva tudtam válaszolni az üzenetére, akkor akkor. Ha csak fél órát tudtam telefonálni vele, akkor annyit. Sosem hánytam a szemére,

nem oktattam ki, de csendben meghúztam a határokat.

2021. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Energiavámpír
2021. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!