Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit játszol, foglalkozol...

Mennyit játszol, foglalkozol naponta 4-5 év körüli gyerekeddel?

Figyelt kérdés
Enyém egyke 4,5 éves de még mindig azt akarja, hogy folyton vele játszak vagy legalábbis ott legyek mindig vele. Ez normális?

2021. ápr. 11. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

6,5 és 4 évesek a gyerekeim. Vannak napok, mikor több szórakoztatást igényelnek, de vannak napok, mikor csak arra kellek, hogy időben szóljak, ha enni kell. Együtt ritkán játszanak (inkább az udvaron), benn elvannak egymás mellett különböző játékokkal.


Rajzolni, gyurmázni órákig tudnak. A kicsi a babázásba is nagyon bele tud mélyülni.

Velem társasozni vagy valami fejlesztő játékot szoktak, az apjukkal a "nyúzós" játékok mennek.

2021. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
4 éves a kislányom, most, hogy nincs ovi, gyakorlatilag egész nap ott van körülöttem. Bevonom a házimunkába, adok neki kisebb feladatokat, amiket ő is meg tud csinálni. Közben beszélgetünk, zenét hallgatunk, táncolunk is akár. Ezen kívül szoktunk mesét nézni, kint minden nap játszunk az udvaron, és pár órát bent is.
2021. ápr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Hát nem annyit, amennyit igényelne sokszor, mert van egy 10 hónapos húga. Nekünk nagyon szívás ez az ovizárás most, nem tudom úgy lekötni a kicsi meg az egyéb tennivalók mellett. El se fárad így, nem is alszik sokszor délután, szóval még az az 1-1,5 óra nyugi sincs, amikor aludna. De szerencsére megérti a helyzetet, okos fiú. Meg persze megteszek mindent, hogy vele is foglalkozzak eleget. 5 lesz júniusban.
2021. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egész nap együtt vagyunk, sokat játszok vele. 5 éves kislány. Kb 3 percenként szól nekem egy nap :).
2021. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

5 éves, egyke. Nagyon sokat. Szerintem ez normális, nincs ovi, egyre kevésbé bírja itthon egyedül lekötni magát. (Muszáj neki, míg dolgozom.)

Ha kiviszem, akkor jobban elvan akár egyedül is, ha van másik gyerek, akkor pedig persze vele játszik inkább.

2021. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!