Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan győzitek le a fals...

Hogyan győzitek le a fals éhség érzetet?

Figyelt kérdés
Nagyon felborult a bioritmusom, délben kelek, 12:30-kor reggelizem, 15-kor ebéd és 19:30 vacsora, majd 03:00 lefekvés. Vacsora és lefekvés között nagyon megéhezek olyan 23:00 körül és hiába iszok rá vizet, nem enyhíti az éhségem, pedig napközben elég sokat ettem. Most reggelire kocsonya volt pirítóssal, ebédre gyümölcsleves és székelykáposzta, vacsorára házi hamburger. De nyáladzom nagyon és kutakodok, hogy mit ehetnék, anyám meg dagadt disznózik, hogy ne egyek és az ő engedélye nélkül nem ehetek semmit. Igaz, vagyok vagy 130 kiló már. Sajnos az ivás tényleg nem segít, itt iszom mint a ló és ugyanúgy ennék valamit, de már a hűtő lezárva, a kaja benne holnapra van, aludni még nem tudok, hogy az éhségem elmúljon, mert ilyenkor pörgök.

2021. dec. 25. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha felkelés után 3 órával már túl vagy a reggelin és az ebéden, nem csoda hogy úgy megjön az étvágyad hogy utána egész nap kívánod a kaját. Reggeli után bírj ki legalább 4-5 órát, ebédelj később, akkor később is vacsorázol, s nem leszel olyan éhes lefekvés előtt.
2021. dec. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kezdetnek például vissza állhatnál egy normálisabb napirendre. Nem kell 5-kor kelni, e azért délben sem normális.
2021. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát az a baj, hogy anyám osztja be, hogy ki mikor eszik. Ha 3-kor ad ebédet akkor 3-kor és nem később, akkor lemaradok az ebédről és várhatok vacsoráig.

A napirendemen nem szeretnék változtatni, nekem ez a kellemes, a "normális" élet számomra abnormális. Délelőtt rühellek felkeni és nem tudok hajnali 2 előtt elaludni, akármennyire is próbálok. Egyetemistaként mondjuk eléggé kikészít az életmódomhoz ragaszkodás, de ez ezzel jár. Viszont az éhségérzet az kikészít.

2021. dec. 26. 00:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

> Nagyon felborult a bioritmusom

> A napirendemen nem szeretnék változtatni, nekem ez a kellemes

Akkor most melyik?

2021. dec. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amióta nincs egyetem, felborult újra a nekem kellemesbe de társadalmilag nem elfogadottba.
2021. dec. 26. 00:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben a deles kelés után nem is állnék neki reggelizni, hanem a 15:00 órai "ebéd" lenne a napom első étkezése, a következő pedig "vacsora" 19:30-kor. Napközben összedobnék egy szendvicset, amit félretennék későbbre, azt enném meg lefekvés előtt pár órával.
2021. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Túl sűrű a kajálás. Kihagynám a középsőt és éjszakára betennék még egyet. A 130 kg-al az a baj, hogy mozgásszegény vagy. Próbálj lassabban enni, sokkal lassabban és akkor kevesebbet fogsz enni. Ha fix a kaja időpontja, akkor a mennyiséggel kell játszani. Alkoholt ne igyál, lehetőleg cukros üdítőket se és tegyél be fél egy óra intenzív mozgást. Az segíteni fog.
2021. dec. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Egyetemistaként nem rendes 8-16ig tartó óráidnak kéne elvileg lennie?

Talán első lépés tényleg az lenne hogy ki alakitasz 1 jó alvási ciklust. Azt meg hogyan fogyj... Nem tudoom, nem vagyok én ebben hivatásos személy. Ennek ellenére van tippem, állj le a kávéval ha iszod es a cukros üditőkkel. Utána 1-1 nagyobb séta utána is mérsékelten. A diétáknál azon van a főhangsúly tömören hogy még az egészséges szinten, kevesebb táplálékot vigyél be a szervezetedbe mint amennyit a testnek kellene. Erre vannak kalkulátorok. 1kg zsír elégetéséhez/felemésztéséhez kb 7000 kcal szükséges.

2021. dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8, Most vizsgaidőszak van egyetemen, órák azok nincsenek ebben a kb. 2 hónapban.
2021. dec. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!