Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy nőnek...

Csak én érzem úgy, hogy nőnek lenni sokkal nehezebb, mint férfinak?

Figyelt kérdés
Félreértések elkerülése végett: egyáltalán nem nézem le a férfiakat. Az ő létük is pont ugyanannyira esszenciális, mint a nőké. Mégis úgy érzem, hogy a női lét sokkal több problémával jár, mint a férfi lét. Mit gondoltok?

2021. dec. 30. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Igen, csak te érzed így.
2021. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
én nem lennék nő , szarabb a nők élete . férfiak szinte bárhol tudnak a nőknek azért nehezebb
2021. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
huggyantani
2021. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
7%
Szexista kerdes, segitseg.
2021. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

A nőnek csak az nehéz hogy erkölcsös maradjon, akik meg nem kérnek az átlag melós életből azok kerülnek ki külföldre testükkel pénzt keresni, abból van A6-os meg legújabb ájfon.

Egy férfi meg megpróbál ügyeskedni alsóhangon több év.

2021. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen, én ha választhatnék, inkább férfinak születnék újból. Havi menszesz, állandó szőrtelenítés, folyamatosan furkálódó buta kolléganők, stb. Kell a francnak
2021. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként is egyetértek veled.
2021. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek. Nőként menstruálsz, szőrtelenítened kell (persze nem kötelező, de igénytelennek tartanak ha nem teszed), nagyobb hangsúlyt kap a külső megjelenésed mert egy nőtől jobban elvárják hogy jól nézzen ki, mindenki a méhedben turkál mert a társadalmi elvárások szerint gyereket kell szülnöd, ha gyereket vállalsz neked kell elviselned a terhesség és a szülés minden velejáróját (fáj, megváltozik a tested stb.), munkahelyen is hátrányba kerülhetsz mert gyerek van vagy esetleg valaha gyereket vállalhatsz, a gyerekvállalással félbeszakad az életed (kimaradsz a munkából, szociális életből stb.), párkapcsolati konfliktus (akár erőszak, akár válás, ha ha rád hárul a házimunka, akár megcsalnak stb.) úgyis a pofádba vágják hogy “te választottad” és “edd meg amit főztél”, a szexizmus és hímsovinizmus még mindig jellemző az országban és sokan gondolják úgy hogy egy nő nem tud vezetni, a konyhában a helye, szolgálja ki a férjét, ne tanuljon, ne dolgozzon stb., a nők között sokszor kisebb az összetartás és akár direkt fúrják is egymást vagy gyakori a versengés (pl. ugye ki a jobb anya, ki a jobb feleség stb., méricskélik és szidják egymást), sokak szemében vagy szánalmas örökszűz macskás tanulós jó kislány vagy vagy pedig erkölcstelen fűvel fával kavaró agyatlan ribi stb. stb. Persze ez az én véleményem és abban is biztos vagyok, hogy a férfiak is szembesülnek nehézségekkel, de szerintem nőként nehezebb.
2021. dec. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként szerintem nőnek nehezebb. Azt látom, csupa hamis illúziókkal etették a nőket, szépen felöltöztetve. Például, hogy párkeresésnél a férfinak illik kezdeményezni, emiatt láttam már sok nőt csak várakozva, meg nem ragadva semmilyen alkalmat az ismerkedésre. Vagy hogy egy férfinak bátornak kell lennie, mikor a bátorságot ugyanúgy gyakorolhatja egy nő is, és lehet erős. A nők szerintem befolyásolhatóbb lények az érzelmeik és szociális mivoltuk miatt, ezért nehezebben állnak ellen a társadalmi elvárásoknak - emiatt sokat aggódnak a kinézetükön, a viselkedésükön, hasonlítgatják magukat a többiekhez, a szociális médiára jobban ráfüggnek.


A könnyű pénzkereseti módszerek - prostituáltság, onlyfans, sugardaddy - mind csak csapda, jellemben nem fejlődnek általuk, nem erősödnek meg. Gyerekkorban a szép lányoknak több mindent elnéznek, körülugrálják a fiúk, megkapnak minden figyelmet, emiatt úgy nőnek fel, hogy ez nekik alap. Ez már egy torzulást eredményez, és amikor a nő idősödik, és nem kapja meg a figyelmet, felháborodik, tehát egyfajta nárcisztikus jellemet alakítanak/alakíttatnak ki velük.


Még tudnám sorolni, ahogy írták, a testi dolgok is megnehezítik egy nő életét. Ezért örülök, hogy nem vagyok nő.

2021. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezen a bolygón, ebben a pici kis időintervallumban ez igaz.


És egyébként?

2021. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!