Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha előléptetnék a férjed és...

Ha előléptetnék a férjed és havi 1 milliót keresne, dolgoznál, ha azt szeretné hogy maradj otthon gyereket nevelni, háztartást vezetni?

Figyelt kérdés
2022. jan. 2. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
dolgoznék, bár biztos nem alkalmazottként teljes munkaidőben.. gyerek meg a házvezetés nem viszi el a teljes napot.
2022. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
4óraban dolgoznek.
2022. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
9 éve nem dolgozok, főként azért, mert ő nem akarja azzal szivatni a gyerekeket, hogy már elsőként az intézményeikben legyenek és egy fizetett ember hozza el őket, pedig csak 350 körül keres.
2022. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Az én férjem ennyit keres, mégis dolgozok. El sem tudom képzelni, hogy otthon legyek. Ha muszáj is lenne, akkor tuti dolgoznék valamit otthonról.
2022. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

4 órában igen, dolgoznék. Vagy pedig inkább tanulnék valamit és abban helyezkednék el utána.

Ki tudja mit hoz a jövő, nem szeretnék nyugdíj nélkül kisemmizve lenni öregkoromra.

2022. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Olyan munkát keresnék, amit élvezek, és nem a gyerekeimtől veszi el az időt. Mondjuk már most is ez a helyzet, pedig nem keres a férjem 1 milliót.
2022. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Én is megtehetnem hogy nem dolgozom. Nemcsak a férjem keresete miatt, hanem bérbe adott ingatlanokbol is van bevételunk. De dolgozom. Nem feltétlenül a pénz miatt. Nem szeretek függeni senkitől soha.


És szerintem a mai világban egy anyának se árt ha van egzisztenciája. Plusz nem mindegy, hogy a gyerek milyen mintát lát otthon.


De nem ítélem el azt aki otthon marad. Sose tudhatjuk az okát. Pld van aki idegileg nem alkalmas a napi stressz elviselesere.

2022. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Dolgozom, de nem teljes munkaidőben. Nem vagyok házvezetőnő, hogy egész nap otthon legyen.
2022. jan. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Ha akarnék gyereket, akkor sem akarnék nevelőnő lenni.
2022. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Érdekes kérdés ez a dolgozás-nem dolgozás. Pont nemrég láttam egy fiatal, skizofrén lányról egy videót, aki rokkantnyugdíjat kap, mert az orvosai szerint képtelen rendes életet élni, és a video alatt ott sorakoztak a férfi kommentek, akik naplopónak, munkakerülőnek, más pénzén élősködőnek hívták őt.

Jelenleg a világban az életed egyetlen egy értéke a munka, ezt pedig a férfiak is tudják. Azok is, akik ilyen ajánlatokat tesznek.


Nem hiszem, hogy bármilyen körülmény indokot adhat arra, hogy egy nő ne dolgozzon, és a férje tartsa el. Nem azért, mert parazitaságnak gondolom (a pénzköltésnél jóval nagyobb és elterjedtebb parazitaságokat veszünk szinte természetesnek a kapcsolatokban) hanem mert veszélyes.

Kihordhatsz és felnevelhetsz pár gyereket, dolgozhatsz egész álló nap, sőt dolgozhatsz többet és keményebben, mint a párod, és lehet a te fizetetlen munkád értékesebb is, de ha nincs bejelentett munkád, akkor max megtűrt személy vagy, akinek az élete feladata a férfi szolgálata kell hogy legyen. Onnantól nem férjed lesz, hanem főnököd, ami nőként nem élet. Persze nem minden ilyen férj egy diktátor, de ilyen kapcsolatban nincs egyenlőség.


Nem hiszem hogy tudnék valaha is bízni valakiben ennyire. Ráadásul nem is akarok. Saját pénzt akarok, és olyan dolgokkal tölteni a napomat, amik nem ölnek meg lelkileg.

A portörlés meg a nokedliszaggatás nem élet.


Ha egy férfi ennyit keres, akkor belefér egy házvezetőt felfogadni aki megcsinálja ezeket. Úgy legalább több idő marad egymásra.

2022. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!