Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma már nem lopnak a gyerekek?

Senior Séf kérdése:

Ma már nem lopnak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Biztosan mindenki megbotránkozik, de amikor én voltam gyerek (55-60 éve), szinte minden fiú kipróbálta a bolti lopást. Valami olcsó csokit, kasut (szerintem ma már azt se tudják, mi az), krumplicukrot, ilyesmit. Ha fülön fogtak minket, általában megfenyegettek, hogy jegyzőkönyvet vesznek fel (mintha hatévesen tudtuk volna, mi az), rendőrségi ügy lesz, stb. Persze elengedtek, nekik se érte volna meg a papírmunka. Nekem nyomozótiszt volt a faterom, különösen égő lett volna, ha a gyerekét bolti lopáson kapják, de ez sem tartott vissza egy kis virtustól. És még csak nem is a város másik végébe mentünk, hanem a lakótelepi boltban rakoncátlankodtunk, ahol (akkoriban még) mindenki ismert mindenkit, a boltos nénik is keresztnévről ismertek minket.

Az egész arról jutott eszembe, hogy a minap találkoztam két gyerekkori cimborámmal, és mindegyikünkből felelős beosztású öregúr lett, de egyikünk se tudott róla, hogy a csemetéink az ő idejükben elkövettek-e ilyen csínyeket.



2022. jan. 3. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ma már nem látok 6 éves gyereket egyedül az utcán, játszótéten, boltban. Ma már nem megy kisgyerek egyedül vásárolni, szóval szerintem nem is lopnak.
2022. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
81%
Szerintem minden gyerekben megfordult legalább egyszer, hogy valamit elhozok a többiek tudta nélkül. Fentebb, valós, ma már nem engedik el a gyerekeket csak úgy. Egyre többen figyelnek a gyerekeire, ami jó jel. Van itthon egy 'fajta' viszont, akik még mindig nem figyelnek oda a gyerekekre, és sok 'ilyenfajta' gyerek (4-10 évesek) rohangál 'olyan falvakban, vagy falvak olyan részén', ahol otthon érzik magukat. Na ők, még biztos lopnak néha.
2022. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem 1-2 embert aki lopott, mint a szarka a boltból. Szerintem azok gyerekkorukban is loptak...
2022. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Nekem soha, még csak meg sem fordult a fejemben gyermekként sem hogy ellopjak bármit is.🤷‍♂️

Már akkoriban is úgy voltam vele, hogy többet ér a becsületem egy pl csokinál.

2022. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Változtattak a büntethetőségi alsó határon, de ez nem jelenti azt, hogy minden meg is oldódott.
2022. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Laylah ***** válasza:
100%
Bár én már 31 vagyok, lopni én is loptam, nem is egyszer, még 18-20 éves korom körül is. Aztán amikor lett saját pénzem, leszoktam róla.
2022. febr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!