Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem van ilyen szerencsé...

Csak nekem van ilyen szerencsém, hogy kb 5 percen belül 3 "kérem segítsen beteg gyerekeknek, úgy hogy vesz tőlem qrva drágán egy cetlit" ember is betalál?

Figyelt kérdés

Sétáltam be egy üzletbe, mire egy napbarnította nő, kezében papír cetlikkel, megszólított: "Szia, segícsé má' beteg gyerekeknek..." erre közbe a vágtam, "Nem, köszönöm. Viszlát". Meglepetésemre csak annyit mondott "Rendben, további szép napot"

Sétáltam tovább, már láttam hogy közelít a kolegája... Kerültem a szemkontatktust, de odajött hozzám "Szia, bocsi nem szeretnél..." mire én, "Nem, már kolegája ajánlotta az előbb". Elköszönt és elment. Mentem tovább, erre a semmiből elém ugrott a 3. is.. Köszönt hogy "Szia" mondom "Nem köszi, nem szeretnék segíteni beteg gyerekeknek."

Pedig baszottnagy tömeg volt és egy 18 éves fiú vagyok. Nem tudom miből gondolják hogy a fiatalok még beveszik ezt a dumát.



2021. dec. 16. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Ez valószínűleg egy szervezet volt, és nem átverés. Külföldön sokszor találkozok ilyen emberekkel. Mindig nagyon kedvesek. És tényleg segíteni akarnak.


29/F

2021. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pénzügyileg nem szoktam segíteni az embereken, de minden további támogatást megadom, ha azt tapasztalom, hogy szükség van rá.
2021. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

#1:

Aztán honnan a fenéből tudod? Mindig elkéred az adószámukat?

2021. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Segítsenek rajtuk az életképes legitim szerveződések, - amelyekből így is van számolatlan. Idegen, "sehonnan jött arcképes IGAZOLVÁNYOS senkiknek" egy vasat se! Soha! Annyi szélhámos van ebben az országban, hogy azt már nem lehet lekövetni, - köszönjék meg nekik a ténylegesen segíteni akarók az emberek átlagossá lényegült hozzáállását! Ráadásul arra sincs semmi garancia, hogy ha valaki adakozik - bármit is, - akkor az valóban a célszemélyekhez jut el és a valós szükségleteiket elégíti ki. "Máltai Szeretet Szolgálat": luxus terepjáró, munkaidőn kívül, - konkrétan késő este - lakótelepi társasház előtt - és a többi visszaélés... Járjanak gyalog, ha személyre szabott luxus kielégítésére kell a pénz!
2021. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a szervezet, amelyik beteg gyerekeknek gyűjt LEGÁLISAN, az nem egy borsodi zsákfaluból szabadult, 4 általánost végzett egyedet fog kiállítani a parkolóba egy sajtcetlivel kunyerálni.


Karácsony előtt a lopások mellett megszaporodnak az ilyen kamugyűjtések is, hol gyerekeknek hol meg állatoknak gyűjtenek, mindegy, csak lehessen hatni az emberekre.


Szóval ha valaki valóban segíteni akar, akkor nem az ilyeneknek kell, hanem fel kell venni a kapcsolatot anyaotthonokkal vagy gyermekotthonokkal vagy állatmenhelyekkel. És még sok helyen ott is megvan rá az esély, hogy 1-2 dolog nem jut el a rászorulókhoz, de kevesebb mint ha adsz pénzt a parkolóban egy retkeskörmű fogatlan tolvajnak.

2021. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
79%
Ilyenkor megszaporodnak, mert jön a karácsony. Én épp minap mondtam, hogy még eggyel sem találkoztam, pedig máskor pl. nyáron hétköznap is letarhálnak. Idén úgy látszik elkerültem őket.
2021. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fel kell tenni azt az egyszerű kérdést, hogy "hová utalhatok?".


Sose tudják.

2021. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kizárólag általam személyesen ismert emberek alapítványát támogatom, szinte soha nem adok koldusnak.
2022. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!