Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezek általános problémák?...

Ezek általános problémák? Hogyan nőjek fel a megoldásukhoz?

Figyelt kérdés

Mentális problémáim: senkiben nem tudok megbízni, mindig azt feltételezem, hogy át akarnak verni, nem vagyok elég jó a társadalmi elvárások szerint. Nem vagyok elég jó nő, láthatatlan vagyok a pasiknak. Persze az online térben nem, de a valóságban mindenképp, pedig az egyetem tele van helyes srácokkal. Kísért az, hogy honnan jöttem, a családi hátterem, hogy mindig minden ami velem kapcsolatos csak nekem fontos, de mivel extrém bizalmatlan vagyok ezt nem tudom olyan jól megítélni.


Egzisztenciális probléma: nincs szinte semmi jövedelmem, kis ösztöndíj azért szokott lenni, kevés maszek munka, alkalmi diákmunka, de ennyi, és ez baromira frusztrál, semmi biztonság nincs az életemben az egyetemi évek alatt. Hamarosan végzek, de óriási gombóc van a torkomban ha erre gondolok.


Egészségügyi problémák: nem mennék bele mélyebben, hogy mi a baj az egészségüggyel, de annyi fix hogy nem kapok időpontot emberi időben. Ez kihat a mentális egészségemre mert nincs pénzem magánba járni, ez is eléggé elkeserít. Visszatérő betegségem van, amivel nem tudok mit kezdeni.



2022. jan. 9. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

1. az online tér is jó, én ott ismertem meg a páromat, teljesen boldog vagyok vele.

Ha egy türelmes embert megismersz, aki normális, akkor majd a bizalom is kialakul idővel.


2. mi az akadálya, hogy gyakornoki állast szerezz?

Én 30 óraban dolgozok egyetem mellett, direkt 2 napba sűrítve vettem fel az óráimat, megoldható.


3. ezt sajnálom, de meg kell tanulnod együtt élned vele.


Van egy csomó minden, ami segíthet. Terapeuta pl.

2022. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom, az önbizalmadból adódik a legtöbb problémád. Ezt kellene fejlesztened első körben és a többi problémád is egyszerűbben oldódna meg így. Nem kell megfelelned a társadalmi elvárásoknak. Meg kell tanulnod nem foglalkozni velük. A legfontosabb, hogy magadnak felelj meg, magaddal legyél elégedett. Nem vagy láthatatlan a pasiknak, csak görcsölsz azokon a dolgokon amiket leírtál és ez a kisugárzásodon is meglátszik (na meg sok pasi kezdeményezni sem mer élőben). A családi hátteren sem kell aggódnod.

Normál esetben ha szeretnénk megismerni valakit, saját magáért szeretnénk azt és ebben a családi háttér nem lesz mérvadó. Aki amiatt nem akar téged megismerni, az nem érdemli meg, hogy megismerjen. Ha kicsit nagyobb lenne az önbizalmad, kevésbé aggódnál azon, hogy át akarnak verni, így a bizalmatlanság is könnyebben leküzdhető lenne.


Egyetemen nagyon sok diák van akit aggasztanak az anyagiak. Itt azt javaslom, hogy adj magadnak egy relax napot, amikor próbálj meg csak pihenni és olyan dolgokat csinálni amit szeretsz. Aztán kapaszkodj a maszek munkákba és az alkalmi diákmunkákba. Ezek sikerültek, meríts belőlük önbizalmat és bátran jelentkezz olyan munkákra is, amikről első ránézésre azt gondolod, hogy nem neked való. Nem szabad görcsölni ezen sem, mert annál nehezebben megy. Én is hasonlóan voltam, minden ismerősöm dolgozott már, itthon is rágták a fülemet, hogy dolgozni kéne, na meg én is akartam, rosszul éreztem magam mert szüleimen függök, de nem volt lehetőség.. Aztán adtam magamnak egy napot, pihentem, hobbijaimmal foglalkoztam, relaxáltam. Friss fejjel neki ültem munkát keresni. Egy hónap múlva kezdhettem is egy munkahelyen gyakornokként, pár hét múlva pedig egy másik lehetőséget is kaptam mellé részmunkaidőben. Bármennyire hihetetlenül vagy nevetségesen hangzik, igen is a mentális stabilitás és az elégedettség magunkkal segít az életbeli céljainkat elérni.


Egészségügyi problémákról és az eü. állapotáról pedig egyáltalán nem te tehetsz. Sajnos az egészségügy rajtunk kívül álló okok miatt sz.r. Az a legjobb amit tehetsz, hogy megpróbálsz néha időpontot kérni, hátha van amikor kapsz egy emberibbet, közben pedig a fenti pontok alapján éled az életed és ha lesz stabil kereseted, elmész magánba. Esetleg itt gyk-n kérhetsz még tippeket a betegségeddel kapcsolatban.

2022. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már az egészségügyi probléma napokon belül elmúlik, ha eddig volt orvosok a.Ami a lelki dolgokat illeti, sok önbizalom kell, emellett minden olyan negatív tényezőt kidobni az életedből, ami nem szolgál téged. Engem a srácok szoktak kiborítani. Tetszik neked, neki sem vagy közömbös, de lépni nem akar, max. messziről figyel. Még a családfakutatásnál az ex is megtalálható, akár keresés nélkül is.
2022. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*orvosolva (telo, telo)
2022. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!