Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ekkora különbség...

Miért van ekkora különbség magán és nem magán fogorvos közt?

Figyelt kérdés

Egyik folyamatosan bunkó, nem kommunikál, fáj amit csinál, elrontja a fogam, begyullad stb. Másiknál precíz, fájdalommentes, gyors, igényes munka és még kedvesek is. És nyilván utána semmi baj nincs.

Ha lehet jól is csinálni akkor miért nem úgy csinálják? Orvos és orvos közt miért van ekkora különbség?


2022. jan. 9. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem mindegy hogy egy nap 50ezer forintot keres meg, vagy 500ezret.
2022. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Adjál neki 5000 Ft borravalót, és legközelebb már jól fog dolgozni mert megismer.
2022. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Aki magán praxisban van, annak önöd érdeke, hogy kedves legyen a páciensekkel és a lehető legjobb munkát végezzek különben lehúzhatja a rolót. Az állami fogorvosnak is lehet meglenne a tudása ahhoz, hogy szép munkát végezzen, viszont a rendszer kiábrándította, nyűgnek érzi a betegeket és akkor is x forintot kap, ha jól dolgozik, meg akkor is, ha nem.
2022. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
A korzeti doki alig kap penzt a kezelesek utan. A magan viszont annyit ker amennyit akar es ha ezt megfizeted akkor alap ogy kedves veled es jo munkat vegez hogy elegedett legyel. A korzetit nem tudod levaltani, csak ha elkoltozol.
2022. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De nekem ez kiba*ott furcsa.

Ha nyűg neki akkor ne menjen orvosnak... Miért rontja el más fogát?

2022. jan. 9. 23:17
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Azért hagyjuk már ezt a pénz részt :D

600 ezer felett indul egy kezdő orvos fizetése, és minél többet praktizál, annál magasabb a bére (másfél millió környéke simán lehet).

Nézzetek meg egy tanári fizetést: kezdő nettó 160, 600 ezret soha nem fog elérni. Igaz, nem életekért, életminőségekért, hanem csak az egész következő generációjáért felelnek, amennyire van ráhatásuk.

2022. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
És van amelyik az állami praxis után, szabadnapjain magánpraktizál. Olyankor kedves. Államiban meg nem...
2022. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

A legelkeserítőbb az, hogy hiába fizetem egy életen át a tb-t, akkor se mennék állami fogorvoshoz, ha nekem fizetnének érte.

Családban történt, hogy az állami praxisban lévő fogdoki túltömött (!) két fogat és konkrétan szétrepedtek a töméstől. Nem tudom, direkt csinálják?!

2022. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 én azt nem értem, ha ennyire tele van a mindenük a munkával,

1. miért csinálják?

2. miért jó másnak rosszat okozni?

3. nem lenne egyszerűbb normálisan elvégezni a munkát, hogy a beteg ne jöjjön vissza (= kevesebb munka)?

2022. jan. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
#9 Teljesen jogos felvetés, sajnos én sem látom a logikát.
2022. jan. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!