Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a különbség egy magán és...

Zsinga kérdése:

Mi a különbség egy magán és egy állami fogorvos között?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon nagy eséllyel gyökérkezelni kell a hátsó rágófogamat, már 2x voltam állami fogorvosnál aki betömte viszont a hidegre ugyanugy érzékeny és ha rágok vele akkor is fáj, illetve rágás nélkül is sajog, ezért feltételezem, hogy bevan gyulladva, már gyökérkezelték a jobb hátsó fogamat 2 éve akkor is hasonló problémákkal küzdöttem ezért gondolom, hogy ezt is gyökérkezelni kell, csak az a baj, hogy ez a fogam sokkal jobban fáj és már amikor elsőnek betömte is elég rosszul nézett ki, szürkés árnyalata volt, és fúrásnál is majd nem hogy elviselhetetlen volt a fájdalom, 2 éve is fájt a gyökérkezelés, de a tömés sosem fájt még ennyire, else tudom képzelni a gyökérkezelés fájdalmát ennél a fogamnál, ezért gondoltam magán fogorvosra, hogy modernebb eszközökkel esetleg fájdalommentesebb kezelést ellehet-e érni? Tapasztalatokat szeretnék kérni, illetve gondoltam már bódításos kezelésre is, mindenképpen fájdalommentesen szeretném megcsináltatni ezt a fogamat és hajlandó vagyok fizetni is érte nagyobb összeget, csak hogy ne kelljen éreznem. Tudom, hogy esetleg a kihúzással jobban járnám, de mivel rágófogamról van szó, ezzel nem szeretnék érni.

2020. aug. 6. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az állami rögtön kihúzta volna, amit a magán meg tudott menteni. Olcsóbb az államnak a húzás, mint a gyökérkezelés.
2020. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évvel ezelőtt voltam fogaszaton utoljára allamiban. Azóta most vettem rá magam újra mert már elviselhetetlen volt a fájdalom. Viszont maganhoz mentem és azóta rendszeresen járok, olyan szintu különbséget tapasztaltam hogy el se hittem.

Műtét stb teljesen fájdalommentesen, kedves aranyos orvosok nem az a semmilyen bánásmód..

Szóval én ezek után elfelejtem azt is hogy állami fogászat létezik.

2020. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, de esetleg erősebb érzéstelenítőt használnak ami miatt kevésbé fájdalmas a beavatkozás?
2020. aug. 6. 15:59
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, nekem sima lidocainnal műtötték ki a 2 bölcsesség fogat.

Pontosan fájdalommentesen adták be, és nem zsibbadt a fél fejem csak az adott fog.

De folyamatosan mondták hogy szóljak ha bármi érzékeny mert adnak meg. Nem fájt semmi nekem de azért kértem meg egy adagot biztos ami biztos alapon 😄 de amúgy nekem a második érzéstelenítő mindig az ultracain volt ami erősebb mint a lidocain. Szóval nyugodtan lehet kérni és adnak is ha kérsz. Az allaminal sajnos ilyet nem tapasztaltam.. Adott amennyit gondolt és vagy hatott vagy nem. És általában kevés volt de hiába szóltam.. Nem adtak többet. Ezért is rettegtem oda vissza menni eddig.

2020. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként 2 felső bölcsesség fogam műtötték ki sima lidocain erzestelenitovel és semmit nem éreztem belőle. Szóval én bátrabban bízom magam maganok kezébe. Melyik városban laksz?
2020. aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal elavultabbak az eszközök az államiban. Én már "ezer" éve csak magánhoz járok, odafigyel, hogy ne fájjon, hiszen neki is érdeke, hogy visszajárjak. Ezen túlmenően, ha érzéstelenítést kérek, bármikor beadja. Sokkal jobban bízom benne.
2020. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, így már bátrabban fogok felkeresni egy magánrendelőt, én is az érzéstelenítő különbségére gondoltam, hogy előnyt jelenthet fájdalom terén, Nyíregyházán lakom egyébként :)
2020. aug. 6. 16:58
 8/19 anonim ***** válasza:

Több féle erzestelenitovel rendelkeznek és nem sajnálják adni.

Ovatosabbak, kimeletesebbek. Ahol nem fizetsz ott általában nem kedveskednek, stb.. Persze allamiban is vannak kivételek.

2020. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én semmilyen ellátásbeli és minőségbeli különbséget nem tapasztalok köztük, kizárt, hogy magánfogorvoshoz járjak, a családban sem jár senki. Semmi különbség nincs köztük, ez az igazság. Kategorikusan tuom cágfolni, hogy húznak gyökérkezelsé helyett, egyik csalátagom most járt gyökérkezelésre hetekig, meg volt minennel elégedve. Nem ,az orvosok nem húznak gyökérkezelés helyett, a fog megemntése a cél. Panorámaröntgenre is kapott beutalót, igy az is ingyenes volt (magánban 4500 ft).
2020. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, lehet, hogy nála magával a foggal van valami, ami miatt a panaszai vannak, ezen a magánorvos sem tud változtatni.
2020. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!