Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Morbid kérdés! Magyarországon...

Morbid kérdés! Magyarországon mi ennek a munkakörnek a neve? Temetkezési vállalkozó foglalkozik ilyesmivel?

Figyelt kérdés

Egy amerikai videót láttam, ahol egy temetkezési vállakozó válaszol kérdésekre. Elmagyarázta, hogy például hogyan teszik helyre a sérüléseket, miként zárják a szájat stb. Másik platformon egy hölgy szintén egy temetkezési vállalkozásban van benne, ő a sminkelést magyarázza el.

Felkeltette az érdeklődésemet, hogy Magyarországon ki foglalkozik ilyesmivel. Úgy tudom, hogy az itteni temetkezési vállakozások csak szállítanak és szerveznek. Akkor ki csinálja a piszkosabb munkát?



#temetés #morbid #Temetkezési vállakozás
2022. jan. 13. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Boncmester illetve patológus ami szerintem az amire gondolsz
2022. jan. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Hullamosó a népies neve.

Egyébként hullaöltöztető a másik megnevezése.

2022. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Halottöltöztető
2022. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
a temetkezési vallalkozó öltöztet sminkel köti fel az állat
2022. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
A temetkezési vállalat valamelyik alkalmazottja csinálja, szerintem ilyen külön neve nincs. Ő öltöztet és hozza rendbe a testet ravatalozás előtt. Mosni még a boncteremben mossák, és van hogy ott ragasztják be a szemét-száját is az elhunytnak amennyiben az a szokás náluk, de ha jól emlékszem, az ilyen előkészítést külön kérni kell és akkor kiadás előtt körmöt vágnak, kitömik az arcot és beragasztják a szájat és szemet.
2022. jan. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kórházban hal meg, a patológián öltöztetik. Száj- és szemzárást külön kell kérni, külön díjért.
2022. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!