Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarország egy inspiráló...

Magyarország egy inspiráló helynek számít? Egy fiatal szívesen és könnyen válik vállalkozóvá itt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 10:52
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Határozottan inspiráló, hogy negyedannyit kereshetek, mint mondjuk Németországban. Vállalkozni is roppant könnyű, hiszen igen magas a fizetőképes kereslet, mindenki tele van pénzzel, és csakis vásárolni akar. Aranyélete van itt egy vállalkozónak!


(Ha a fentieket valaki elhiszi, annak igen súlyos mentális problémái lehetnek. Vagy esetleg eddig a Holdon élt.)

2014. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hahahahaha, nem.
2014. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen adók mellett vállalkozni. Vagy csal csal az ember vagy Szlovákiába jegyezteti be a cégét ha nyereséget is szeretne termelni. Mit gondolsz miért menekül a 40 alatt korosztály innen?
2014. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem, magyarország az egyik legrosszabb vállalkozási környezet európában.

viszont bizonyos érdekmédiumok hirdethetik azt.

2014. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
42%
Németország szopók azt felejtitek el, hogy a kinti 4x annyi fizetés mellett egyenesen arányosak az árak. Nem fogsz itthoni áron bérelni lakást, sem itthoni áron venni kaját. Azt hiszed, hogy ami itt 300 forint, az ott 1 euró? Tévedsz barátom, még egy Coca Cola is 4 euró körül mozog. :)
2014. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az utolsó hozzászólónak:


[link]

2014. jún. 3. 12:24
 7/8 Shai-Hulud ***** válasza:

@12:21


Rémhíreket terjesztesz. A másfél literes Coca Light FÉL EURO ( = 1/2 € )


Az átlagos árszínvonal nem sokkal magasabb, mint Magyarországon.


De erről még magyar cikkeket is találsz, ha már nem jössz ki megnézni az árakat, legalább olvass:

[link]

2014. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én németben vagyok és szerintem azért ennél kicsit komplikáltabb.


Itt pl a fizu több de az adót és biztosítást tőlünk is levonják és az azért itt is elvesz egy “kicsi” pénzt.


Valamint itt is vannak termékek amik drágábbak vagy olcsóbbak.


És ha valaki albérletbe lakik (ami igen nagy százalékra vonatkozik) akkor az is gyorsan elvesz egy-két eurót.


És kicsi vélemény a végére;

Szerintem a 2 helyzetet nem lehet csak így összehasonlítani. Több kis és nagy vállalkozó van, az ország területe is nagyobb pl földműveléshez ami nagy előny. De sokan küldik más országokba vissza a pénzüket a családnak. Valamint már évszázadok óta, Németország mindig is nagy része volt a gazdaságnak. A külföldiek miatt - azok a termékek amiket ők hoznak és adnak el a saját kultúrájukból - növelhetik továbbra az árupalettát. Nagyobb ország, több látnivalóval ami szintén jó kis előny.


Összegezve a 2 ország között rengeteg különbség van és szerintem nem lehet csak úgy összehasonlítani. Ha ezt valaki nem hiszi el, jöjjön ki tapasztalatot gyűjteni és ne feltétlenül csak magyar oldalakat olvasson. ;)


(Megjegyzés: ha esetleg valakinek bántónak tűnne a fogalmazás, senkit nem szerettem volna bántani, sértegetni vagy lehúzni.)

2022. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!