Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ateisták! Ti eddig mit mondtat...

Ateisták! Ti eddig mit mondtatok a Bibliáról a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 19:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Mivel a Biblia és egyéb vallások szent könyveinek ismerete az általános műveltséghez tartozik, meséltem nekik történeteket.

Mint pl. Dávid és Góliát, a salamoni bölcs döntés, Jézus csodái stb.

Ugyanolyan szívesn hallgatták, mint Hófehérkét vagy Hamupipőkét.

2022. jan. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

A Biblia nem mesekönyv szintjén van...... Vannak benne részek, amiket gyereknek csak fel se szabadna olvasni belőle

A mesékben a történelmi események nincsenek ilyen jól kidolgozva és ebben lényegében "fontosabb" tanítások is vannak, tehát aki aki szimplán mesekönyv ként jellemzi a Bibliát a gyerekének "szülőként az irtó buta

2022. jan. 18. 02:30
 13/24 A kérdező kommentje:

Most ezt Ateistakent írtam...

A Biblia érdekesen lenne csak mese....

2022. jan. 18. 02:31
 14/24 Mojjo ***** válasza:
100%

Akkor beidézem ide is a válaszomat, amit ugyanerre az eszmefuttatásra privátban írtam :)


Az erősen mesétől függ, hogy mennyire vannak kidolgozva a történelmi események. Vannak mesék, amik kifejezetten azokat dolgozzák fel.

A fő különbség szerintem ott van, hogy a mesekönyveket senki nem próbálja meg valóságként eladni, a mesekönyvek dedikált célja az, hogy meséket adjanak át. A Bibliánál pedig nagyon nem ez a helyzet.

2022. jan. 18. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A Bibliát se valóságkent adják el...... Ez egy vallási szentkonyv, amiben hihetsz ha szeretnél....
2022. jan. 18. 02:42
 16/24 Mojjo ***** válasza:
A továbbiakban privát helyett inkább itt beszélnék a témáról, ha egyáltalán.
2022. jan. 18. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Mojjo ***** válasza:
87%

@15: Az eladást nyilván nem úgy értettem, hogy a bolti eladó adja el annak :)

A kereszténység maga adja el valóságként. A Bibliának az volt a dedikált célja, hogy az emberek azt higgyék, a valóságot írja le. Erre próbáltam utalni.

2022. jan. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igen az a célja, hogy " az ember valósnak higgye", de nem kötelező valósnak hinni ezt a szentkonyvet

Nincs kormanyrendelet, hogy ateista nem létezhet

A vallásoknak meg pont az a lényege, hogy valaki valósnak higgye megtisztelje.... Van benne egyébként sok valóságos elem.

2022. jan. 18. 03:51
 19/24 A kérdező kommentje:
A kereszténység maga adja el valóságkent Ez butaság valamennyire. Nem eladja, hanem a vallásnak ez a lényege.... Hogy higgy benne valosként mégha nincs is mind bebizonyítva ami bennevan... Ezeket nem eladják mint a könyvesboltban, hanem "Ez egy olyan kialakult nephanyomány..... Érted?
2022. jan. 18. 03:54
 20/24 A kérdező kommentje:
A buthizmusban is van istenhit és egyéb vallási dolgokban is...
2022. jan. 18. 03:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!