Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ateisták! Ti eddig mit mondtat...

Ateisták! Ti eddig mit mondtatok a Bibliáról a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 19:14
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
És azt meg pláne nem szeretem ha egy ember a gyereke helyett is eldönti, a Biblia egy mesekönyv..... Itt nem szeretnék a te family life-odba beleszolni, de ha gyerekem lenne, akkor azt mondanám, hogy dontsél te fiam, hogy mese - e
2022. jan. 18. 04:02
 22/24 A kérdező kommentje:
Ateistakent annyit mondanék a gyereknek, hogy egy adott vallás Szentkonyve olvasgasd és nem döntök helyetted, hogy mese - e, vagy nem.....
2022. jan. 18. 04:04
 23/24 Mojjo ***** válasza:
100%

@18: Igen, és ezt ki vitatta, vagy ki mondta ennek ellenkezőjét?

@19: Látom, nem sikerült megérteni, mit jelent az "eladni" szó átvitt értelemben. Pedig még segítettem is értelmezni.

@20: a Buddhizmusban pont nincs istenhit. "Egyéb vallási dolgokban" nyilván lehet, amennyire pontosan körülhatároltad ezt :)

@21-22: Nézd meg az egyes válaszom. Egyetértek, így gondolom én is. Amúgy van egy magyar kifejezésünk is: családi élet. Nem needed, hogy half of the mondat angol legyen, just mert az very cool, you can nyugodtan magyarul is write.

2022. jan. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, de ha lenne, akkor azt mondanám neki, amit nekem is mondtak az én szüleim: van ez a vallási könyv, sok ember hisz benne. Ennyi.

Nekünk volt egy könyvünk amiben bibliai történetek voltak leírva mesésebben, olvasmányosabban, azt a könyvet nagyon szerettem, érdekesnek találtam. Egy egész sorozat volt, a többi kötetben volt szó pl. az ókori egyiptomi vallásról, az északi mitológiáról, stb., nagyon szerettem az ilyesmit, szerintem gyerekként érdekes különböző vallások történeteibe bele-beleolvasni.

2022. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!