Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a legelső gyerekkori...

Mi a legelső gyerekkori emléked? Ami úgy magadtól megvan, és nem csak elmesélték?

Figyelt kérdés
Én nem tudnám megmondani. Nagyon egybemosódik sok minden, és utólag nehéz elkülöníteni.
2022. jan. 18. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A hajnali készülődés, ahogy anyukám felültett a konyhapultra, és közben szólt a rádióból a Rákóczi induló.
2022. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Laylah ***** válasza:
100%
Emlékszem nagyapámra, a kanapéra, ahol mindig feküdt, mert beteges volt, a csíkos flanel pizsamára, a fekete hajára, vékony alkatára. Másfél éves voltam, mikor meghalt.
2022. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokszor nem tudja már egy felnőtt ember, hogy ez most tényleg az ő emléke-e vagy a mesélésből összerakta és sajátnak érzi. Talán három éves kortól emlékezünk, talán hat, ki tudhatja? A gyerekem és én is olyan emlékeket is a magunkénak érzünk még korábbról, amik valójában lehetetlenek. Végül is mindegy.
2022. jan. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-4 ilyen nagyon korai emlékem van, de nem tudom időrendben melyik lehetett a legelső, viszont mindegyik ugyanahhoz a lakáshoz fűződik, középső és nagycsoportba már máshonnan jártam.
2022. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak kiskori emlékeim, de kevés olyan, amit be tudok lőni mikori. Pl ovi első napja megvan, de ilyen random játékok is még talán korábbról. Az biztos, hogy 1,5-2 éves korom előttről nincs emlékem.
2022. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A legkorábbi emlékem 2 éves koromból van, amikor apukám bevitt a kórházba és egy üvegfalon keresztül mutatták meg a nemrég született öcsémet.
2022. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
100%
Másfél éves koromban, amikor először láttam havat. Arra is emlékszem, hogy apám milyen ruhát viselt és hogy a kerítés kék volt (2. évemet töltöttem akkor tavasszal, akkor festették át barnára). Apám emlékszik arra, hogy akkor szólaltam meg először de a ruhájára pl. nem emlékszik. Én meg a szóra nem, csak a képekre, hogy mit láttam. Meg 2 éves koromból van egy kórházas emlék, amit sosem meséltek nekem, mert fogalmuk sem volt róla, hogy emlékezhetek rá. 13 évesen mentünk oda újra és felismertem a helyet, megmutattam anyámnak, hogy melyik folyosón melyik ajtóhoz vittek és tényleg oda vittek anno.
2022. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem tuti, hogy 4 éves koromról van emlékem, mert egy évszám is van benne.
2022. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy költözésben benne lenni.
2022. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2 és fél éves voltam ekkor. Már csak foszlányok vannak meg, de arra konkrétan emlékszem, hogy a szüleim hazahozták az újszülött húgomat a kórházból, szóval azért mégis csak tudom egy konkrét eseményhez kapcsolni.
2022. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!