Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz lehet ez a másodszülöttek...

Igaz lehet ez a másodszülöttekről?Igazat mondhatott a film?

Figyelt kérdés
Ahogy vissza emlékszem családokra akiket látásból vagy jobban ismertem,a másodszülöttek mindig ojan mások maguknak valók voltak,volt ahol gonoszkodók is és a társaságukban nem jó volt lenni.Néztem még évekkel korábban egy filmet amin azt mondták ki mielőtt vége lett,hogy a másodszülött nem pontosan tudom visszamondani de a sátán gyermeke vagy maga az ördög.Ez a filmbeli mondat ojannyira megrémített hogy idegösszeroppanást kaptam tőle.Ismerek ojan családokat ahol ők születnek a legszebbnek vagy a legrondább nak vagy akár a legfontosabbnak.Titokzatosak,eltérőek a többi testvérüktől.Én 3.szülött vagyok és a 2.szülött nagytestvérem megégette a kezemet az asztali lámpa forró égőjével.Osztájtársam testvére drogozott baj volt vele az iskolában.A kisebbik cicámmal nem lehet bírni míg a nővére szófogadó.Lehet igazat mondott ezzel a rendező a film készítésekor?Miért nem ír erről a biblia vagy a net semmit sem?
2022. jan. 19. 04:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Fontos helyett gonoszat akartam írni.
2022. jan. 19. 04:13
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Másodszülött vagyok. A rokonok szerint én hoztam helyre minden fájdalmat és csalódást, amit a nővérem a szüleimnek okozott. Én maradtam egyedül mellettük, én tanultam egyedül tovább, én lettem az az ember, akiért megérte annyit dolgozni.


Az egyetlen ok, amiért nem tudok kedves lenni a testvéremmel az az, ahogy anyánkkal bánt. Ahogy itthagyta, kihasználta, lejáratta...

2022. jan. 19. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Öten vagyunk testvérek, a 2.gyerek pszichológus és mivel még nincsen családja, minden szabadidejét valamelyik közeli menhelyen tölti önkéntesként.

A férjem második gyerek, nála jobb, önzetlenebb, segítőkészebb embert soha nem ismertem.

A mi második gyermekünk még csak 3 éves, de sokkal empatikusabb, mint a nagytestvére, ha csak kicsit is ideges vagyok vagy fáradt, azonnal bújik, ha valamelyik testvére sír, azonnal odamegy és vígasztalja őket. A kicsit még szoptatni is megpróbálta, amikor lassabban értem oda nála. 😄

A legjobb barátnőm 2. gyerek, ő is fantasztikus, kedves, jólelkű ember.


Nem mellesleg óvónőként elég sok gyermek átment már a kezeim között és gyakorlatilag ha valaki nem eü. okok miatt problémás, az tuti egyke. Sokkal inkább velük szokott gond lenni, bár ez sem törvényszerű természetesen.

2022. jan. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet ilyen könnyen bekategorizálni. Fontos, hogy mennyi gyerek van a családban, mennyi a korkülönbség közöttük, milyen nevelést adnak a szülők, stb.
2022. jan. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem szeretem az ilyen kategorizálásokat, rengeteg egyéb szempontot nem vesznek figyelembe, milyen a család, tesznek-e különbséget a szülők, mennyire, kinek a javára, mi van az ikrekkel, akik egy időben születnek kicsi eltéréssel, vagy mi van, ha nagyon nagy a korkülönbség a két testvér között, mi van, ha csak féltestvérek... stb. Nem lehet általánosítani.

Mi ketten vagyunk öcsémmel, jó a kapcsolatunk, 5 év van köztük, más társaságában mozgunk.

2022. jan. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy fent is írják, semmi értelme általánosítani, például sokszor hallom, hogy az első szülött a mindig a tisztelettudó és az irányító, az utolsó szülött meg el van kényeztetve. Nem mindig van így, de ha már saját megfigyelésekre alapozunk, én is úgy látom, hogy nem lehet erre támaszkodni, nekem is van több "utolsó szülött" ismerősöm, akik semmiben nincsenek elkényeztetve, sőt néha inkább el vannak hanyagolva, vagy első szülött ismerősöm aki a család fekete báránya.

Ez olyan butaság, mint, hogy aki egyke az csak magányos, befelé forduló lehet. Anyám például imádott egyke lenni, meg több ismerősöm is. :)


Szóval másodszülöttként nem hiszem, hogy Sátán vagyok, esetleg kicsit katonásabb a testvéreimmel, de nem azért, mert kínozni akarom őket, hanem elvált szülőknél kicsit én is az anyjuk vagyok, ha érted amit mondok.

2022. jan. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem de akkor nem értem a rendező vagy az író miért tett bele egy ilyen súlyos mondatot a filmbe.Tudom nem vagyunk egyformák de a készítők mégis általánosítottak.Ha valaki tudná a film címét az legyen szíves szóljon mert szívesen megnézném újra és értelmezném.
2022. jan. 19. 12:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Sok égő tüzes jelenet van a filmben erre emlékszek.
2022. jan. 19. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ööööö, nem értem a dilemmát. Szerinted minden igaz, amit a filmekben látsz? Lehet, hogy egy regény adaptációjáról van szó, vagy volt valami más mondanivalója a rendezőnek a cselekmény által.
2022. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérlek, azt se hidd el mindig, hogy "igaz történet alapján" készült valami...
2022. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!