Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ennyire intenzívek az...

Miért ennyire intenzívek az érzelmeim?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogyha valami rossz történik, akkor az nagyon kiakaszt, és inkàbb belül emészt fel. Ha egy kis jó történik, azt néha úgy érzem, mintha életem legnagyobb öröme lenne. Sokszor ràparàzok dolgokra feleslegesen, pl vizsgàk. Kapcsolatok terén is annyira sok érzelem van bennem (baratsàg, pàrkapcsolat) hogy elég nehéz már kezelni. Ha megnézek egy jó filmet óràkig a hatása alatt vagyok, egyszer majdnem pànikrohamom volt egy film utàn. A zene az egyetlen mentsvàram, óràkig tudok vibeolni zenékre, na akkor rengeteg érzelem szabadul fel. Jelenleg nincs baràtnőm, de ott ezek az érzelmek a legerősebbek, legyen akár szó szeretetről, féltékenységről stb. Nem tudom magam megjàtszani, szóval amit érzek, az kb làtszik rajtam. Persze nem szeretnék minden érzelemnek teret adni, vagy mások tudtàra adni, így muszàj egy részét magamba fojtani. Valakinek valami tippje hogy miért lehet ez, hogy tudnék kicsit „laposabb lenni“ érzelmileg?

2022. jan. 20. 03:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam mindig, nagyon beleéltem magam dolgokba.

Lehet hogy a mindfulness gyakorlása segíthet.

2022. jan. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Velem is ez a helyzet, bár nem mindig volt így. Régen eléggé elnyomtam az érzelmeim/érzéseim, majd jött egy rosszabb időszak, ott keletkezett bennem egy kisebb töréspont és azóta vannak ennyire intenzív érzelmeim nekem is.

Neked esetleg nem volt hasonló? Vagy mindig is ez volt rád jellemző?

2022. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert nagyon sok benned az energia. Érdemes lenne sportolnod, és akkor ez valamelyest változna.
2022. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!