Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Étkezési zavarral, ha teljesen...

Étkezési zavarral, ha teljesen felemészti az ember életét már, hova kell fordulni? Pszichológus?

Figyelt kérdés
Érdemes elmenni egyszer egy ilyen helyre, segített valakinek már?
2022. jan. 20. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, abszolút érdemes.

Aki kigyogyul, az nagy eséllyel segítséggel teszi. Már önmagában az is sokat jelent mentálisan, ha teszel lépéseket, hogy jobban legyél.

2022. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha lelki eredetű, akkor valószínűleg igen.
2022. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A saját példámból mondom, nem a szakember fog segíteni.

Én 2 évig jártam pszichiáterhez, és semmit, SEMMIT nem segített. Kérdezgetett és közben jegyzetelt... ennyi volt.


De meggyógyultam.

Hogyan?

Van az az angol mondás - to overcome an obsession you need to replace it with another one - tehát, hogy Leküzdj egy ilyen dolgot, le kell cserélned mással. VAlamit kell találj, ami elvonja a figyelmed a étkezési zavarral, hogy már ne az étkezés (mit ettem, mennyit, mikor fogok és mit legközelebb ...stb.) valami ami elvonja ezekről a figyelmed, ami fontosabbá válik.


Lehet ez kutya, egy kapcsolat, szerelem, hobbi, sport, munka.

2022. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!