Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ember-, személyiségismeret,...

Ember-, személyiségismeret, kommunikáció, viselkedés témában mely könyveket érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés

Olyan könyveket keresek, melyek segítenek rávilágítani emberek viselkedésük, szokásaik, testbeszédük, stb alapján a személyiségükre, szándékaikra.


Olvastam pl. Pease Allan Testbeszéd című könyvét, de az kizárólag a testbeszédről szól. A mindennapi szokások, öltözködés, érdeklődés és hasonlók nincsenek benne taglalva. Például valahol azt olvastam, hogy még azt is kutatták milyen emberek isszák a kávét keserűn és általában kik az édesszájúak...


Nagyon érdekel mit miért tesznek az emberek, szerintem nincs véletlen, minden cselekvés, szokás... okkal történik úgy, ahogy.


Érdekel, hogy adott emberhez hogyan kell közelíteni, miképp valósítható meg az asszertív kommunikáció pl egy agresszív személlyel.


Nem baj, ha a könyv kicsit mélyebben belemegy a pszichológiába mint ego, szuperego, id, tehát magyaráz.



2020. júl. 6. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Dale Carnegie Sikerkalauz cimű könyvsorozata szerintem taglalja ezt a témat.Remélem nem tévedek.Vagy Charles Duhigg A szokás hatalma.
2020. júl. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hiszem Dale Carnegie-vel jó tippet adtál. Köszönöm!
2020. júl. 6. 10:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Joe Navarro (ex-FBI ügynök egyébként): Beszédes testek, valamint a Veszélyes személyiségek című könyvei (utóbbi a szociopaták, nárcisztikusok stb. ismertetőjeleiről szól a szerző FBI-nál szerzett tapasztalatai alapján)

Dale Carnegie: Hogyan szerezzünk barátokat és befolyásoljunk másokat

Robert Greene: Az emberi természet törvényei (nincs benne testbeszéd, inkább viselkedésről szól történelmi példákkal alátámasztva az egyes "törvényeket")

2020. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen.Esetleg amiből tanulnak pszichológia szakosok,azok a könyvek is segíthetnek,ha szakirodalmat szeretnél.Például Bodnár Gabriella - Simon Péter A viselkedés pszichológiai alapjai is egy ilyen könyv,jegyzet.Barbara és Allen Please a Testbeszéd enciklopédiája.Fennt is van neten,csak nem akarok linkelni.Elküldöm privátban.
2020. júl. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4: Bocsánat, de engem is érdekel, privibe jöhet ide is! 😊

Köszönöm!

2020. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!