Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik emberek azt,...

Miért hiszik emberek azt, hogy ha szereznek valami gagyi papírt, több esélyük lesz bármire tudás nélkül?

Figyelt kérdés

Komolyan, én nem akarom leszólni senkinek az érdeklődését, de olyan szánalmas képzéseket szemelnek ki emberek az ismeretségi körömben, hogy a fejem fogom. És nem arról van szó, hogy az illetőnek van tudása és csak mutatóba kell a papír, hanem konkrétan azt hiszik, hogy majd a papír bejuttatja őket tudás nélkül valahova.


És látszik egyébként, hogy papírból is a legmegúszósabbat választják, szóval nem arról van szó, hogy nem értek valamihez, választok egy színvonalas egyetemet és magamra szedem a tudást, hanem a világ háta mögötti piacképtelen szakkal, a nyalóka felsőoktatási szakképzéssel meg egyéb nevenincs, tudás nélkül hasztalan dolgokkal múlatják az időt. Mert állítólag a tudásuk enélkül nem veszik észre... De basszus, ezzel sem fogják!


Miért jó ez?


2022. jan. 31. 03:50
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ráadásul tipikusan utánajárást, próbálkozást igénylő szakmákról van szó: grafikus, PR/marketinges, programozó...
2022. jan. 31. 03:52
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Mert sajnos igenis vannak olyan helyek, ahol a papírt nézik, mert jól mutat az önéletrajzban
2022. jan. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha ócska?
2022. jan. 31. 04:01
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha más nem, arra jó, hogy felkeltse az érdeklődést az önéletrajzban

Aztán még meg lehet győzni az állásinterjún a leendő főnököt

2022. jan. 31. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
99%
Mert jellemzően az az első, amit néznek, hogy miről van "papírja" az embernek.
2022. jan. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%
Mert ebben az országban mindig is fontosabb volt a munkáltatók számára a papír, mint a rátermettség vagy a morális viszonyulás. Ez nem újkori "vívmány"!
2022. jan. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Jól mutat az önéletrajzban. Mondjuk a grafikus pont nem egy laza képzés, és én is szakképzettet vennék fel belőle.

Ha tudás nincs mögötte úgyis kibújik hogy csak dísz a papír.

2022. jan. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A laza képzést úgy értem, hogy szándékosan olyan képzési helyet, képzést keresnek, ami a legmegúszósabb. Nem szerettem volna degenerálni egyik szakmát sem.
2022. jan. 31. 05:00
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Érthetetlen, hogy TÉGED ez zavar, kérdező. Az a kisebb részlet, hogy semmi közöd ehhez, de a munkáltatók is tisztában vannak azzal, hogy a munkaerőpiacon melyik végzettség ér többet számukra és ha ennek ellenére is rosszul választanak, akkor az legyen az ő problémájuk, - neked akkor sem lesz ebbe beleszólásod (azt az esetet kivéve, ha az egyik helyen nem te vagy történetesen az egyik hr-es, de ez is egy szűk kör).
2022. jan. 31. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

9

Hadd zavarjon már csezdmeg, hogy a barátaim nagy reményekkel vágnak neki 2-3 éves képzéseknek annak reményében, hogy az majd csodát tesz velük és a nem létező tudásukkal anélkül, hogy egy szalmaszálat keresztbetettek volna (portfólió, referencia, bármi). Én nem gondolkodhatok a körülöttem élő emberek rossz döntéseiről vagy mi van? Igen, zavar, hogy valaki nem látja be, hogy ha lenne használható tudása és utánament volna a munkának akkor felvették volna már így is réges régen. Fáj az, ha nem értem, hogy emberek miért csinálnak valamit, mi ebben a formában hasztalan?

2022. jan. 31. 05:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!