Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miért jön valaki...

Szerintetek miért jön valaki össze egy masszív alkoholistával?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm, aki szép nő, ráadásul kormányhivatalban dolgozik, összejött egy évtizedek óta alkoholizáló férfival. Közmunkás a férfi (nem utcán), nem vennék fel máshová, mert ugye szondázáson megbukna. Itt ha ellenőrzés van ritkán, elküldik, ne bukjon le. Vannak ingatlanai, de nem olyan gazdag, hogy a pénzért lenne vele.


Látszik a férfin ránézésre is, hogy iszik.


Egyszerűen nem értem. Ha valakinek a házastársa inni kezd, akkor lehet, hogy kitart mellette az ember, de miért választ ilyen embert valaki? Főleg, ha kaphat a jobbat...


2022. febr. 3. 08:12
 1/6 A kérdező kommentje:
*mármint nem tudna dolgozni sehol, normális munkát
2022. febr. 3. 08:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nő szerelmes, akkor gondolhatja, azt, hogy ő majd megjavítja. Lehet a hapsinak is szimpatikus és kevesebbet iszik (legalább is az elején). Majd ha felszáll a rózsaszín köd, akkor a nő úgyis ott fogja hagyni, ha rájön, hogy nem tudja megváltoztatni.
2022. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Segítö/megváltó-szindróma
2022. febr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy a nőnek is hajlama lesz a piálásra.

Édesanyám nagyon ritkán ivott, soha nem dohányzott, józan életet élt mindig. Apám alkoholista, de nem az az agresszív fajta, mindig csak értetlen lett inkább a piától. Anyám elhagyta, mert iszik. Majd összejött egy olyan férfival, aki még többet iszik, agresszív, indulatos, öntörvényű, és azóta is vele van (10 éve). Elkezdett ő is inni, elég sokszor pálinkázik, előtte csak ünnepekkor ivott esetleg egy kis krémlikőrt, vagy egy pohár bort.

2022. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fasza!
2022. febr. 4. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert aki nem iszik,nincs is tisztában azzal,hogy ez mekkora probléma.Mire rájön,már kialakulhat mindenféle más probléma,ami megnehezíti a szakítást,de általában az a történet vége,hogy a másik is alkoholista lesz.Én is így jártam.

Nem mondom,én sem vetettem meg az alkoholt,de azért mindig tudtam mértéket tartani.Megismerkedtem egy férfival.Az elején betudtam annak,hogy ok,első randi stb.,többet ittunk megesik.Nem gondoltam semmi komolyabbat mögé.Majd összeköltöztünk.Na akkor már feltűnt,hogy kicsit túlzás,amit csinàl,de betudtam annak,hogy biztos ilyen időszaka van,majd elmúlik.Nekem is voltak az életemben olyan időszakok (egy-max két hét mondjuk),amikor éppen úgy jött ki,hogy minden nap ittam (nyáron általàban,fesztivàlidőszakban,vagy éppen szakítás utàn).Akkor ugye megpróbáltam vele beszélni,hogy ne tegye tönkre magát stb.Akkor ugye kicsit összeszedte magàt,én meg ugye örültem,hogy mégiscsak igazam volt,majd most visszáll normálisba.És ezek a szakaszok ismétlődnek.Mivel nagyon nehéz józanul elviselni egy alkoholistát,én is azon kaptan magam,hogy én is az lettem.Ez szerintem egy klasszikus történet.Közben ugye közös hitel meg ilyenek,meg sok együtt töltött év,meg ugye tök rendes,aranyos,kedves amikor nem iszik….

2022. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!