Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az osztrákok igencsak lenézik...

Az osztrákok igencsak lenézik a magyarokat, pedig pont nekik nem kéne?

Figyelt kérdés

Színes a nemzetközi ismeretségi köröm, de a legnegatívabbak, legkritikusabbak, leglenézõbbek velünk szemben mindig magasan a sógorok. Ez a tapasztalatom.


„Képzeld tegnap átmentem Mo-ra, hát a kocsim tönkreteszik az utak, olyan rosszak nálatok“

„Egy ötcsillagos szállodában ez necces lenne, de ok, ez itt Budapest, Mo. Nem Ausztria vagy Németország.“

„Hát Budapest jó koszos, le van maradva, bezzeg Bécs“


Ezt 3 különbözö osztrák mondta, és mindhárom kedves alapvetõen, de mindig el kell ejteniük egy ilyet!

Tudom, igazuk van, nem valótlanságok. De akkor is, olyan kritikusak, felsõbbrendû hangvétellel. Lehetne kedvesebben is mondani.


Nem nekik köszönhetünk 2 vesztes világháborút? Sok szerepük van benne, hogy itt tartunk.

És még õk kapták Burgenlandot kárpótlásért! Erre is az egyik azt mondta, hogy unalmas, semmi nincs ott, és nem szép vidék.

De azért tõlünk elvették!


Ezért gondolom, hogy legalább befoghatnák a szájukat nèha, mégha ez is a véleményük.


Ti mit gondoltok, tapasztaltok?


2022. febr. 4. 03:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondták anno falun, minél tetvesebb (koszosabb) valaki, annál jobban vakarózik. Pont, hogy legbelül kevésnek érzik magukat és ez így nyilvánul meg. Megjegyzem joggal. Nem bántásból, de az aluliskolázottak között mozoghatsz, valakit a hazájával bántani, alázni az lent van már nagyon. Emberként a saját kvalitásaival nem tud kitűnni, egy ilyen megfoghatatlan, megérvelhetetlen kritikát megfogalmaz neked, magyarnak. Borítékolható a konfliktus. Kérdezd meg, mit vár ettől a kijelentéstől, függetlenül, hogy igaz-e vagy sem? Hogy megcáfolod? Akkor vitatkoztok. Helyeselsz? Gyalázod a hazádat azt várja? Azzal neki mivel lesz jobb, mit szeretne elérni?


És nem, nem lehetne kedvesebben mondani! Ilyesmit leginkább sehogy.

2022. febr. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, de talán nem a magyarok lopták szét fél Österreich-et '89-ben? Hogy minden városban eltűnt a szállodák fél felszerelése? Mert annyira elborította az agyukat a hirtelen kapott szabadság, hogy futva, őrjöngve rohantak át a határon hátrahagyva a Ladát meg a Trabantot, mint egy menekültsereg? Nézz egy kicsit magadba is. Mert főleg '89 óta van náluk ez a lenézés. Sajnos jogosan, mert akkor tényleg úgy viselkedtünk, mint milliónyi cigány.
2022. febr. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Ki köze holmi régi háborúnak meg Burgerlandnak a mai állapotokhoz? Valóban, 89 után minden boltban ki volt írva, hogy "Magyarok, ne lopjatok!", az ismerős idegenvezetőnek meg a mai napig ég a pofája ha svédasztalos étkezés van a hotelben ahová magyarokat visz. A többiben is igazuk van amit írsz. Szóval nem értem a problémádat.
2022. febr. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ezekben pont igazuk van. De a nyugati határ mellett lakva, hááát, kívül csillognak, belül koszosak. Semmire sem mennének külföldi munkások nélkül. Bolondok, igénytelenek magukra, tisztelet a kivételnek.
2022. febr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Fáj az igazság?

Ezekben nincs semmi, ténymegállapítás. Az osztrákok ekézése helyett meg lehet köszönni az elmúlt 120 év szinte összes vezető politikusának, hogy itt tartunk és ekkora a kontraszt két ország között.

2022. febr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Én Ausztriában élek, az osztrákok nem buták, látják a két ország közötti különbséget, de ha az ember intelligens, és látják, hogy normális, akkor hozzá is úgy viszonyulnak. Nem tudom, miért ne mondhatnák meg a véleményüket. Nem engem személy szerint minősítenek, a helyzet meg sajnos tagadhatatlan.
2022. febr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én meg szoktam nekik mondani, hogy mi legalább nem vagyunk tele törökökkel, erre vagy nyomnak egy álPC puffogást, vagy bevallják, hogy ebben speciel igazam van :D
2022. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6os az osztrákokra is igaz a klasszikus "van egy 5% aki átlátja a dolgokat meg egy 10% aki átlátja ha elmondják nekik a többi meg csak van"...ugyanez van itthon is...az osztrák hegyiparaszt aki a társadalmuk 80% a ritka nagy sötét...
2022. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!