Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha ennyire...

Mit lehet tenni, ha ennyire ragaszkodik ehhez a hagyományhoz?

Figyelt kérdés

A történetben én vagyok a nő. Párommal már többször feljött a gyerektéma. Még egyelőre nem állunk úgy, hogy legyen gyerekünk, de természetesen majd szeretnénk, és egyszer-kétszer már beszélgettünk róla, hogy mi legyen majd a neve, ha lány lesz, vagy ha fiú.

A lány név nem érdekli, a fiú névhez viszont extrém módon ragaszkodik, hogy az legyen, ami az övé is. Nekem nagyon nem tetszik ez a név, de még ha tetszene se akarnám a gyerekemet úgy hívni, mint az apját. Ő ehhez a hagyományhoz rettenetesen ragaszkodik, mert, hogy őt is, az apját is, sőt, a nagyapját is így hívták, és nehogymár az ő gyerekének más neve legyen. Na én viszont ezt nagyon nem szeretném, így ebben a dologban egyszerűen nem jutunk közös nevezőre.

Még ezt valahol el is fogadnám (bár nem tudom, mi lesz, ha egyszer fiúnk születik), azonban ő már olyanokat is mondott, hogy ha én nem akarom majd úgy hívni a fiúnkat, ahogy őt hívják, akkor jobb, ha nem is tervezünk közös jövőt, vagy azt mondja egy ilyen "vita" végén, hogy akkor nem érdekli az egész, döntsem el én egyedül.


Számomra az lenne az optimális megoldás, ha közösen leülnénk, és EGYÜTT eldöntenénk melyik az a név, ami mindkettőnknek megfelel, de ő ezt a dolgot élből elutasítja, mert, hogy neki úgyse tetszene meg más fiú név.


Mi lehet a megoldás egy ilyen helyzetben?


2022. febr. 4. 20:19
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
79%
Valakinek engedni kell, mert egyikőtöknek sem jó amit a másik szeretne. De a legjobb egy kompromisszum. A lányt te nevezed el a fiút ő. Vagy ha lesz második fiú neki te adsz nevet.
2022. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem megyen egy középső neve a gyereknek, és következetesen használjátok azt, a béna hagyományból megmaradt név meg majd szépen elkopik.
2022. febr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
70%
#2 de a srác nem szeretné, hogy elkopjon.
2022. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

A kompromisszum szerintem az lenne, hogy mindkét nevet közösen találjuk ki. Én nem szeretnék a lánynak sem olyan nevet adni, ami a páromnak nem tetszik.


A két keresztnév igazából megoldás lehetne, de ez az ötlel egyikünknek sem tetszik, ráadásul furcsa is lenne, hogy én az egyiken hívom, ő a másikon.

2022. febr. 4. 20:29
 5/50 A kérdező kommentje:
A baj igazából az, hogy párom nem akar kompromisszumot :(
2022. febr. 4. 20:30
 6/50 anonim ***** válasza:
46%

"A kompromisszum szerintem az lenne, hogy mindkét nevet közösen találjuk ki"

Ez számára nem kompromisszum, hisz az ő akarata ezzel semmibe lenne véve.

2022. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy tűnik, nincs megoldás.
2022. febr. 4. 20:33
 8/50 anonim ***** válasza:
57%

#4 szerintem kettőtökből te engedsz kevesebbet. Igazából te minden gyereknél úgy szeretnéd, hogy úgy legyen ahogy te szeretnéd. Ő csak egy fiúnál a többiben enged.


Szóval amit te szeretnéd az egy csomó esetben tud teljesülni, legalább részben. Amit ő a viszont egyáltalán nem.

2022. febr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
ket keresztnev, te azon hivod amelyiket te talaltad ki, o meg azt csinal amit akar. hihetetlen hogy emiatt dobna teged. nekem ez azt jelzi hogy a meheden kivul mas nem nagyon erdekli ot
2022. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
11%

Amúgy nem lehet, hogy valahogy a kommunikációt rontottátok el erről?


Mert nekem kicsit fura, hogy annyira nem tetszik ez a név, amikor a csávódat is így hívják és ott meg ez nem akadály.


Szóval nem lehet, hogy valahogy annyira kiéleztétek ezt, hogy most ilyen kinek lesz igaza ego harc megy?

2022. febr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!