Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » LMBTQ-személyek: Ha úgy...

LMBTQ-személyek: Ha úgy érzem, nem feltétlenül nemekhez, hanem inkább konkrét emberekhez tudok vonzódni, akkor mi vagyok?

Figyelt kérdés

Random nők vagy random férfiak nem tudnak érdekelni. Az átlagemberek, akik után megfordulnak az utcán, vagy a felkapott színészek jó 90%-a hidegen hagy. Vannak férfiak és nők, akiket vonzónak találok, de hogy is mondjam... nem a férfit vagy a nőt látom bennük, hanem a személyt. Ebben az esetben is sokkal inkább az illető "lénye" az elsőrendű, a fizikai valója meg ennek a kiegészítése.


Vegyünk egy példát;

Teszem azt, Jack Sparrowt vonzónak tartom.

De Johnny Deppet, mint színészt/magányszemélyt nem tartom vonzónak.

Mint ahogy nem tartom vonzónak Grindelwaldot, Barnabas Collinst, Ollókezű Edwardot, Rochester grófját, a Bolond kalapost vagy Ichabod Crane-t se.

De ha mondjuk nem Johnny Depp játszaná Jack Sparrowt, hanem Tom Holland, Robert Downey Jr vagy Benedict Cumberbatch, akkor ugyancsak nem vonzana.

Szóval azt se lehet mondani, hogy csak a belső mozgat meg és egyáltalán nem számít a külső megjelenés.


Ez első nekifutásra lehet, hogy fura, de hátha valakinek ismerős lesz.



2022. febr. 10. 03:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok LMBTQ személy..

Nem derült ki a nemed, de nyilván férfiakhoz vonzódsz, és sokat jársz moziba. Amit leírtál annak a szexuális vonzalomhoz semmi köze, mert akkor minden szerepben vonzónak látnád.

Ez alapján Karib tenger kalózai fétised van.

2022. febr. 10. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Hát tudod, az emberek 99%-a nem vonzódik szexuálisan az emberek 99%-ához... Te egy tök átlag ember vagy. Nem esünk szerelembe minden nap az utcán. A mi bolygónkon ez nem furcsa.
2022. febr. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Pánszexuális.
2022. febr. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Nyugi, majd kitisztul a kép amint lejössz a filmekről, és belecsöppensz a való életbe.

Mivel ott az ember az aki, nem úgy mint pl a Johhny Depp esetében, hogy akárhányszor látod, valaki mást játszik, és hol szimpi az adott karakter, hol nem.

Derealizációnak tűnik, bár nem ezt kérdezted és ennek pont nincs köze a szexualitáshoz. Viszont ijesztő hogy úgy beszélsz filmekről és nem létező karakterekről mintha valódi lenne.

2022. febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jesszus, ez csak egy példa volt, hogy érzékletesebb legyen, miről beszélek. Metafora. Nem vagyok rákattanva A Karib-tenger kalózaira se kitalált karakterekre.
2022. febr. 10. 09:37
 6/13 A kérdező kommentje:
1: Most épp egy lányba vagyok szerelmes, de ennyi erővel lehetne férfi is vagy nem bináris. Nem változtatna semmin. Szóval nyilván nem a férfiakhoz vagy bármelyik más nemhez vonzódok. A példában azért hoztam férfi figurát, mert elsőre ez ugrott be, mint akit az ösdzes potenciális válaszadó ismerhet, és mivel nem érdekelnek a nemek, nem láttam értelmét nővel is megismételni a gondolatmenetet.
2022. febr. 10. 10:35
 7/13 A kérdező kommentje:
*összes
2022. febr. 10. 10:36
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Én biztos sokak szerint a rossz fajta LMBTQ-személy vagyok, de én annyira értelmetlennek és kontraproduktívnak tartom, hogy mindenre kitaláljunk egy külön címkét. Lényegében egy biszexuális ember vagy a leírásod alapján, aki szelektíven érez szexuális vonzalmat az emberek iránt a belsőjüktől függően. El lehet vinni ezt teljesen extrém szintig is, hogy egy adott testet nem tartasz vonzónak személyiség nélkül, de bizonyos szintig azért teljesen normális és átlagos dolog, hogy az emberek belsője befolyásolja, hogy mennyi tartjuk őket fizikailag is vonzónak. Egy egyéniség vagy a saját preferenciáiddal, szerintem felesleges ezt közösen elneveznünk, mert amúgy az ég világon semmit se változtat a világon.


De amúgy meg ja, a pánszexualitás szótári definícióját írtad le a kérdésben szerintem is.

2022. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Én sem vagyok LMBTQ-'tag', de te pánszexuális és demiszexuális között vagy. Vagy mindkettő, vagy félig ez - félig az, vagy nem tudom, hogy kell ezt megfogalmazni. De szerintem is hülyeség kategorizálni; ember vagy, aki elég szabadon szeret azt akit szeret.
2022. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pánszexuális vagy
2022. febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!