Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A 2.világháborúban rájöttek...

A 2.világháborúban rájöttek amerikai kutatók hogy a katonáik túlnyomó többsége nem képes embert ölni, tudat alatt nem voltak rá képesek. Ez egy konkrét kutatás volt,olvastam is de most sehogy sem nem találom. Mi volt az eredeti kutatás?

Figyelt kérdés

#Harctéri sokk.
2022. febr. 11. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt már soha nem tudjuk meg.

Nagy valószínűséggel kamu amúgy is.

Ők nem fogják bevallani a gyengeségeiket,sem felfedni a világ előtt.

Azért a vietnámi dzsungelmajmok elég csúnyán elbántak velük,és ráadásul a fegyvereik sem bírták a kondíciókat,pedig többe kerülnek,mint a világ összes aranykészlete.

Bezzeg az olcsó,fosocska kibírta.

A katonáikat mikor hazaérkeztek nem látták el túlzottan,nem törődtek velük túlzottan.

Amit ott láttak,tapasztaltak,mentálisan kicsinálta őket.

Második világháborúban meg főleg.

Ott nem volt golyóálló mellény,és ilyen mai modern cuccok.

Ha összetalálkoztál valakivel,és mindketten üresek vagytok,akkor kézzel,bottal,kővel...

Ma pedig nagyobb biztonságban érzi magát az ember,mert modernebb a védekezés is.

Ma is van mitől félni persze.

A trauma inkább az ősi módszereknél van.

És van,hogy sor kerül rá.

2022. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
2022. febr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt már sokkal korábban megfigyelték, és nem a második világháborúban kezdték megoldani, hanem jóval előtte. Emberalakokra kellett lőgyakorlatot tartani, és felbukkanó célokra kellett lőni. Így lehetett elérni, hogy a katonák gondolkodás nélkül lőjenek. Manapság már egyáltalán nem okoz gondot ez. Vannak interjúk modern amerikai katonákkal. Úgy beszélnek az élményeikről, mintha egy normális délelőtt lett volna. Az egyik emlékszem azt mondta, hogy amikor először ölt embert, az illető csak eldőlt, mint egy zsáknyi krumpli. Tehát működik a dolog, deszenzitálva vannak. Mondjuk ebben közre játszik, hogy asszimetrikus hadviselést folytatnak, tehát messze nem vállalnak akkora kockázatot a Közel - Keleten, mintha mondjuk egy európai hadsereggel harcolnának, plusz a tálibok nem igazán az a csoport, akik erős együttérzést keltenek az emberben.
2022. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mint írtam, olvastam a tanulmányt, emlékeztem rá. Hogy mindez egyáltalán felmerült mint kérdés, egy munkahelyi beszélgetés során került szóba, ahol többen állították hogy háborúban emberre lőni nem gond. Csakhogy én voltam katona, és emlékeztem, hogy a lőgyakorlaton nagyon rossz érzés volt a többszáz! méterre álló vaslemez céltáblára lőni./és mégcsak senki nem is lőtt vissza!/ Ezzel a problémával a többi katona társam jó része is küzdött. És ezen a munkahelyi beszélgetésen került szóba az említett kutatás, de már régen olvastam, nem találtam, ezért kértem segítséget.
2022. febr. 16. 10:45
 5/5 Dzsoki ***** válasza:
Nem tudom a konkrét kutatást,de Brit Tudósok akkor is voltak. Önmagában az ember úgy van tervezve,hogy nem öl. Csakhogy egy éles helyzetben,ha az a történet,hogy ölsz vagy téged ölnek,akkor bizony ölsz.Bár,a legenda szerint,az első világháborúban,egy brit katona,szemtől szembe találkozott a futár Hitlerrel és még lábon sem lőtte,hanem futni hagyta. Mára,a technika dominál. Egyébként a 80-as években,nekünk is lőni kellett egy több száz méterre lévő tárgyra. Az biztos,hogy abba az irányba lőttem. Az is tény,hogy volt találat. Azt a mai napig vitatom,hogy az én lövéseim találtak volna. Nem ember volt,de nem volt jó érzés,hogy talán én találtam el a távolban lévő tárgyat. Egyébként eskű ide vagy oda,bizony az őrmester megkérdezte,hogy xy,mit tenne egy háborúban? Xy,jelentette,hogy bizony,megadná magát. Erre az őrmester azt mondta,hogy a krva életbe,maguk,mit tennének? Én válaszoltam először,hogy jelentem,mire xy,megadná magát,én már megtettem. Mármint a megadást. Jó,ez 1986-ban a Magyar Néphadsereg-ben történt,ami igazából csak egy operett hadsereg volt. A Szovjetunió leselejtezett fegyvereit használtuk.
2022. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!