Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire megváltoztak az...

Ennyire megváltoztak az emberek 2016 óta?

Figyelt kérdés
2016 környékén még sokkal barátságosabbak voltak az emberek. Most meg inkább magukba húzódnak, saját magukkal foglalkoznak. Elfogadják és élik unalmas életüket. 2016-ban még sokkal nagyobb pörgés volt, az emberek is másabbak voltak.

2022. febr. 12. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen, van benne igazság.
2022. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom nekem megvan a baráti köröm, de egyedül is elvagyok...annyira nem vettem észre a változást.
2022. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet hogy csak akkor voltál fiatalabb és az idő szépít?
2022. febr. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Miért éppen 2016? :D nem lehet hog yakkr voltál gimis vagy egyetemista?

Amúgy ha az tmondod hog y acovid óta több a frusztrált gyökér,akkor azt értem, meg azóta csúnyábbakat írnak emberek a neten az is tény...meg jobbna kijöttek bizonyos ellentétek...de pont 2016?

2022. febr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Én azt szoktam mondani, hogy a közösségi média megjelenése és elterjedése, tehát 2008-2010 óta egyre inkább eltávolodnak egymástól az emberek, teljesen megváltozott az egymáshoz való viszonyulás. Szóval egyetértek, de én ezt visszavinném egész 2010-ig.
2022. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Viktoromnak sokminden köszönhető, és a "Panda-frásznak" is.
2022. febr. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

#5 Én is olyan nagyjából 2010 körülire vezetném vissza.

Csak nyilván mikor bejön egy változás, annak több idő kell míg hatnak a dolgok, nem egyszerre, nem 1-2 év, hanem azért több.

De így 8-12 év után igencsak erősen érzékelhető.

Ma már naponta többször mp ek alatt be lehet állni a másikba, és ezt rengetegen megteszik folyamatosan napi rutinnal.

Régen azért nyilván más volt, meg face to face csinálni azért egészen más.

Plusz mindenki beszélget egy csomó emberrel azonnal, minden nap és csak a messengert vagy mást bámul csak közben.

Teljesen evidens, hogy ez másfelé viszi az embert, és nyilván nem közvetlenebb formában.

Én is észrevettem ezt magamon, pedig az átlagnál sokkal kevesebbet közösségi médiázok. De akkor is van erős hatása az évek alatt.

De erről tudományos dolgok is vannak amik egyre jobban érnek be, hiszen már több, mint 10 éve van ez a jelenség. Érdemes utánuk olvasni, persze még gyerek cipőben jár, hisz 10-12 év az nem olyan sok, de már most van bizonyítható negatív hatása.

2022. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!