Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy pénztárcát teli 100.000 Ft-tal, amiben semmilyen azonosító okirat nem lenne?

Figyelt kérdés

2022. febr. 16. 15:15
A kérdező szavazást indított:
Megpróbálnám megtalálni valahogy a tulajdonosát, járókelőket kérdezgetném.
A pénztárcát elégetném, a pénzt meg megtartom magamnak, jó kis fizetés kiegészítés, ingyenpénz nekem, megérdemlem!
Mivel nem tudnám beazonosítani a tulajdonost, odaadnám a pénzt egy hajléktalannak,neki van rá a legnagyobb szüksége.
Egy állatmenhelynek adományoznám az összeget, imádom az állatokat, jó helyre és célra kerülne az a pénz. Jónak lenni jó.
Semmit nem csinálok, megyek tovább. 100.000 Ft nem nagy összeg és még meggyanusítanak engem lopással. Elhagyta,így járt!
66 szavazat
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
61%
Este négykézláb másznék haza a kocsmából.Egész este üvöltene a zenegépből az ellopták az oroszok a tankot.
2022. febr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Bár ez az opció valamiért nem merült fel benned, bevinném a rendőrségre. A tulajdonos megkeresése nem az én dolgom.
2022. febr. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
2: Na de ha semmi azonosító okirat nincsen benne?
2022. febr. 16. 15:22
 4/42 A kérdező kommentje:
2: Akkor túl egyértelmű lett volna a szavazás.
2022. febr. 16. 15:23
 5/42 anonim ***** válasza:
77%

Miért nincs a szavazásba, hogy rendőrségbe beviszem és leadom?!


Tudod ez bűncselekménynek minősül, ha nem adod le és elteszed magadnak. Pont az elmúlt napokban olvastam a rendőrség honlapján, mennyi embert elkaptak lopásért, mert pl pénztárcából is lenyúlták a pénzt és nem adták le a rendőrségen, mert ez szó szerint lopásnak minősül. Mindig vissza kell adni a talált pénztárcát, mert mindenhol kamerák vannak és simán megtalálnak és lopás tett miatt elfognak számoltatni a rendőrök! Ne legyetek bűnözök!

2022. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
80%
Leadnám a legközelebbi rendőrkapitányságon.
2022. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Hmmm már nem hiszem, hogy ki tudom egészíteni a szavazást.
2022. febr. 16. 15:28
 8/42 anonim ***** válasza:
29%

leadnám a rendőrségen, ha X ideig nem jelentkezik valaki aki bizonyítani is tudja, hogy az övé, akkor úgy is megkapom

amúgy meg több millióm van, nem vagyok rászorulva lopott pénzre, főleg nem ilyen kis tételben, még elgondolkodni sem éri meg, hogy megtartsam e

2022. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
77%
Ott maradék egy darabig a környéken, mert biztos keresni fogja az illető. Ha nem jelentkezik, akkor meg leadom a rendőrségen.
2022. febr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
84%
A pénz eredeti tulajdonosa gondolom úgy bizonyíthatja, hogy az övé, hogy leírást ad a pénztárcáról, és megmondja mennyi pénz volt benne.
2022. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!