Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon önző az az ember,...

Nagyon önző az az ember, akiről ha kiderül, hogy súlyos beteg és már csak pár éve van hátra, ha magára is gondol, igyekszik megélni a vágyait,és ezzel esetleg hátrányos helyzetbe hozza a gyerekeit? ⬇️

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, hogy a gyerekei örökségét költi el, és nem elég, hogy a gyerekeinek viszonylag korán át kell élni a szülő elvesztését, de még anyagilag is nehezebb lesz, mintha a szülő spórolna az utolsó éveiben...
2022. febr. 20. 09:20
A kérdező szavazást indított:
Önző, mert mindenféle a gyerekeit kellene segítenie arra az időre, amikor ő már nem lesz
Joga van az utolsó éveiben boldogan, nyugalomban élni, a lehetőségekhez mérten
31 szavazat
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy azért nem két kézzel, ész nélkül szórná a pénzt az illető (annyi nem is lenne)
2022. febr. 20. 09:21
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem alapozhatja az életét arra senki, hogy majd örököl.
2022. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2: nem is az "arra alapozásról" van szó, de azért nagyon nagy segítség tud lenni. Nem egy ismerősöm csak így tudott pl saját ingatlanhoz jutni
2022. febr. 20. 09:24
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Semmit nem örököltem és nem is fogok. Mindent munkával szereztem. Mindenki azt csinál a pénzével amit akar.
2022. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha az ő pénze akkor miért ne próbálhatna ki dolgokat? A gyerekei nem önzők, hogy azt várják el a szülőtől, hogy az egész életében gürcölés után azt az időt ami számára beosztott ne úgy tölthesse el ahogy szeretnél?


Egy bedepizett neki már mindeg ymindegy szülőt akarsz nézni, aki spórol miközben betegen megkéne adnia a szervezetének amire szüksége van, hátha csoda történik, és meggyógyul?


Te már temeted, ez a baj, és az a baj, hogy nem élvezheti azt a kicsi időt amit szeretne élvezni mielőtt nem lesz többé.


Neki kell ezekkel a gondolatokkal megküzdenie, nem neked, és ez a felfogás amit írtál önzőség. De ugye általánosságokról beszélsz és nem konkrétumokról. Ami megvalósítható és boldoggá teszi miért sajnálod tőle? Felnevelt, a szülők van hogy lemondanak dolgokról hogy a gyereknek könnyebb legyen, ne csinálj belőle egy befordult depis haldokló embert, hanem engedd hogy boldog legyen! Nem mellesleg meg az ő pénze!

2022. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%
Csak azt tudom elmondani amit én tennék. Én elsősorban a kölykeim életét próbálnám egyenesbe tenni, hogy amikor eljön az idő, úgy tudjam letenni a kanalat, hogy a gyerekek rendben vannak.
2022. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

* ahogy szeretné?


* minden mindegy

2022. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Azért egy milliót hagyjon meg a temetési költségekre, plusz a sírra. Legalább ezzel ne kelljen foglalkozniuk a gyerekeknek.


Egyébként pedig minden fejben dől el. Azért mert valamit mondott az orvos, még nem biztos, hogy be is fog az tutira következni.

2022. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
6-os de ha a szülő mindent megtett a gyerekeiért akkor neki is joga van éppúgy boldognak lenni. Ergo ennek nem csak egyoldalúnak kéne lennie. A gyereknek is ugyanúgy kéne támogatnia a szülőt a terveiben, mint ahogy fordítva, és itt most a szülőnek van szüksége támogatásra leginkább!
2022. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"a gyerekei örökségét költi el," - ILYEN NINCS! Amíg valaki él, addig a gyerekeinek NINCS öröksége!

Ha valaki biztosan tudja, hogy rövid idő múlva meghal (legalábbb két független diagnózis), akkor minden joga megvan ezt az időt olyanná tenni, ami neki a legjobb.

2022. febr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!