Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nincs útleveled, csináltats...

Ha nincs útleveled, csináltatsz most?

Figyelt kérdés
2022. márc. 4. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha eddig nem kellett, minek?
2022. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell úgy tudom :d nem columbiaába mennék ha megyek is valahova menekülni.
2022. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem
2022. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
A befogadó országok (EU-n kívül pl. Kanada) útlevél nélkül is befogad ilyen helyzetben.
2022. márc. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Eddig nem kellett, mert olyan helyekre jártam ahova elég volt a személyi. Viszont a brexit után Angliába ismét csak útlevéllel lehet belépni, ezért megcsináltatom. Meg régóta készülök az USAba, ha a covid engedi nyáron kimegyek.
2022. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Ha arra gondolsz, hogy az ukrajnai háború miatt most hirtelen késztetést érzek-e rá, egyértelműen nem. Borzasztó, amit az orosz hadsereg művel a szomszédban, de biztos vagyok benne, hogy ha és esetleg itthon is háborús viszonyok lennének, azok az országok, ahova nyugodt szívvel menekülnék, nem az útlevélen rugóznának egy másik európai államból háború miatt menekülők esetében, még harmadik országból érkezőket is beengednek iratok nélkül, ha valós veszély miatt jöttek el otthonról. Másrészt az osztrák határ mellett lakom, itt a vasfüggöny lebontása óta aki akar, az ilegálisan is lazán átmegy, pláne ha még némi helyismerete is van.

Utazni rendszeresen szoktam, de már az idejét sem tudom, mikor jártam utoljára nem schengeni országban, így már évek óta lejárt az útlevelem, mégsem zavar :D

2022. márc. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Nekem van, de gyerekeknek evek ota halogattam. Ez viszont most arra sarkall, hogy nekik is megcsinaltassam. Ki tudja mi lesz még, nem árt ha van. (Eddig is csak a lustasag tartott vissza.)
2022. márc. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!