Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erről a kis írásról mit...

Erről a kis írásról mit gondoltok? A gazdagság és annak dicsőítése tényleg bűn?

Figyelt kérdés

"A gazdagság önmagában bűn, nem csak azért, mert ezt vagy azt teszi az egyénnel, a társadalommal, vagy a bolygóval. Azok már csak halmazati bűncselekmények. A szegénység viszont csak akkor érdem, ha valaki tudatosan választja.

A legnagyobb bűn a gazdagok és a gazdagság elismerése, mi több: dicsőítése."


Farkas Attila Márton (FAM) írta múltkor és szerintem van benne igazság.



2022. márc. 9. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gazdagság nem bűn, hanem relatív.
2022. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik az egész, hogy mi a bűn, a gazdagság és a szegénység az ő szemében?

Összességében nem tetszik, amit itt idéztél tőle, hiányos, semmi érvelés nincs benne, ez így egy nagy semmi, mert ha szó szerint akarod értelmezni, akkor hiányos, értelmetlen, a tényleges mondanivalójáról pedig csak találgatni lehet, mert simán lehet valami kommunista/antikapitalista propaganda szöveg, szólhat arról, hogy erény az, hogy valaki megelégszik a tisztes, nélkülözésmentes élettel és nem törekszik mindig többre és többre, vagy legalábbis nem minden áron, de biztos lehetne még jó pár értelmezést találni ehhez a kis idézethez.

2022. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Szerintem pont az a probléma, hogy azt propagálják, hogy sosem szabad megelégedned, hanem többre kell vágynod. Nem kell kommunistának lenni ahhoz, hogy ezt a szemléletet kritizáld. FAM utálja a bolsevizmust, nem szerette a Kádár korszakot. Egy jóléti, szélesközéposztályra törekvő rendszer kéne. Lásd az északi országok, minél nagyobb a középosztály annál jobban működik a társadalom, minél nagyobbak az anyagi különbségek, annál nagyobb a feszültség és az irigység. Irigység nem lenne, hogyha nem propagálnák azt, hogy a több pénz egyenlő nagyobb boldogság, hanem a középosztály lenne a nagyobb. Szerintem erre értette. Senki nem akar újra bolsevizmust, de változtatni lehet ezeken a durva obszcén mértékű egyenlőtlenségeken.
2022. márc. 9. 09:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség. Ha "gazdag" vagy, sokkal jobb életed lehet. Nem is értem, miért választaná valaki tudatosan a szegénységet, pláne miért lenne érdem, hogy megvonja magától az élet örömeit.
2022. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!