Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek jol cselekedtem?

Szerintetek jol cselekedtem?

Figyelt kérdés

Adott a szituacio: meccsett voltam

nezni most este a haverokkal, jottem haza 11utan kicsivel, mar a tavolbol lattam, hogy a panelunk elott a bejaratnal all egy venasszony. Odaertem, megkerdezte, hogy tudok e ujagot adni neki(nemtudom minek kellett neki), mondtam neki hogy adok mindjart, gyorsan kinyitottam az ajtot(ilyen erintos az ajto, odaerintem a kis kulcstartot es kinyilik) gyorsan bementem, mar nyult volna az ajtoert, de behuztam, igy nem tudott bejonni. Ujsagot pedig szivesen adtam volna, de akkor ki kellett volna nyitnom az ajtot, es akkor lehet belog. Kicsit lelkiismeret furdalasom van, mert szegeny fazik gondolom stb, de csak nem akartam egy reszeg budos hajlektalant beengedni a lepcsohazba, hogy ne adj isten osszeszarja stb. Szerintetek jol dontottem?


Egyebkent jo kornyeken lakom, maskor nem fordult meg ilyen elo.


17/f


2022. márc. 10. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre szerinted mi lehetett a szándéka? Tényleg nagyon kellett neki egy újság, vagy inkább melegedni ment volna be?
2022. márc. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Egyáltalán megmondta, milyen újságot kér?
2022. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágódj miatta, érdemben úgysem tudtál volna segíteni.
2022. márc. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1-es, nemtudom, nem nagyon figyeltem, es elegge reszeg volt, azt is emlitette, hogy nagyobb fajta ujsag kene neki, szoval gondolom akkor tenyleg az kellett neki.
2022. márc. 10. 00:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Uhh... Akkor ez így már más. :D Lehet kicsikét ideges lett, de mostmár túl vagy rajta, engedd el szegényt. Reméljük kapott mástól újságot. :D :D :D
2022. márc. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező : a lehető legjobban tettél mindent!


Rendes vagy hogy adni akartál neki és okos vagy, hogy felmérted a helyzetet és nem engedte be!


Jó pihit!

2022. márc. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem a te dolgod, haver!

Mondom ezt úgy, hogy rengeteg haljéktalannal dolgoztam önkéntes munka keretein belül, meg a Havannán laktam, ahol mindenki beengedte őket, és összaszarták a lépcsőházat.

Nem tudom, melyik városban laksz, de itt Budapesten a múltkor a barátnőm banaszkodott, hogy egy csövi néni artikulálatlanul üvöltözik hajnalban az ablakuk alatt, átmentem hozzájuk, és már este nyolckor hallottuk az erkélyről, hogy valameylik jótékonysági szervezet emberei hoznak neki teát meg pokrócot, és próbálnak beszélni vele, hogy menjen szállóra.


Ha úgy érzed, hogy bármit tudsz adni nekik (ami neked felesleges; erőn felül ne adj!), akkor hajrá. Egyébként meg jól tetted, szívességet tettél a lépcsőháznak, hogy nem engedted be. És erre bátorítanálak, ha bármikor kényelmetlenül érzed magad, azonnal lépj ki a helyzetből, ahogy teheted, az otthonodba - ide tartozik a lépcsőház is - meg senkit nem vagy köteles beengedni, akit nem akarsz.

2022. márc. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sohasem engedek be még jól szituált idegent sem a lakótömbbe.


Ha ismerőshöz jött, szépen csenget és vár, mert már jártunk úgy, hogy az egyik épp érkező lakó beengedett "valakit", aki aztán módszeresen kiszedte a csomagokat a postaládából. (a csomagos része nem zárható, csak a leveles)

2022. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!