Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez nem megalázó?

Szerintetek ez nem megalázó?

Figyelt kérdés

Ausztriában élek és beszerzőként dolgoztam 7 hónapot viszont a stressz miatt felmondtam ezért úgy helyet kellett keresnem.

A korábbi helyen csak angolul dolgoztam, németül egyáltalán nem.

1,5 éve élet kint és mikor kijöttem akkor semennyire nem beszéltem németül, majd megcsináltam 4 kurzust és leraktam a B2-es nyelvvizsgát. Viszont most jelentkeztem egy helyre és itt csak németül kell kommunikálnom a beszállítókkal és a kollégákkal is. Az összes kollégám osztrák.

2 körös volt az interjú és tegnap felhívtak és szó szerint ezeket mondták:

“Nagyon köszönjük a türelmét,szeretnék jelentkezni ahogy ígértem. Úgy gondoljuk,hogy az operativ beszerzés terén nagyon tapasztalt és a beszállítókkal kapcsolatban is viszont az egyetlen dolog ami lehet nem elegendő az a némettudás…( 5 mp hatásszünet ) De! Ha önnek is megfelel akkor szeretnénk adni egy esélyt és szeretnénk önnel dolgozni illetve beiratni egy kurzusra is amit a cég fizet. Amire munka után esténként kellene járnia”

Ti nem érzitek ezt kicsit lealázónak?

Én miért gondolom annak?

Mintha megsajnáltak volna,hogy szegény kelet-európai lány idejön, akar, de mégsem megy neki. Szánjuk meg egy kicsit.

Ti nem érzitek ezt ebben az egészben?


2022. márc. 11. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Te vagy az a lány, aki szarul érezte magát az interjú után? Mert állítása szerint hülyeségeket beszélt.
2022. márc. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen :)
2022. márc. 11. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
De valóban, viszont übereli a munka ÉS ingyen oktatás, ami azért sokba fájna itthon, szóval gratulálok, igencsak jól jártál! :)
2022. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Kellemetlen valóban, tulajdonképp ezzel azt mondták, hogy nem elég jó a tudásod és hiába tanultad eddig a nyelvet, nem ért sokat a tanulás.

Mégsem olyan rossz a helyzet, hiszen felvennének és elismerték a szakmai tapasztataidait, amit az eddigi munkáddal szereztél, már ez is nagy dolog!

Az, hogy vállalják a taníttatásod és mehetsz ingyen tanfolyamra, az szerintem ártani sose árt és ezzel jót tesznek veled, neked is hasznodra válhat. Szerintem használd ki a lehetőséget, te csak nyerhetsz vele.


Érdemes elvállalni ezt a munkát.

2022. márc. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj már. Céges pénzen tanulni a legjobb, miközben még fizetést is kapsz.
2022. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne megalázó?

Inkább örülj, hogy így is kellesz nekik.

Ráadásul nagyon jó lehetőség, hogy fejleszd a nyelvtudásodat, az ő költségükön.

Én örülnék.

2022. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy nagyon jó lehetőség. Ha nem kellenél nekik egyáltalán nem foglalkoznának veled és nem kaptál volna egy ilyen lehetőséget. (Én is külföldön élek, Németországban) Úgy, hogy szerintem ezt ne hagyd elúszni.
2022. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nyilván nem feltétlen elég a középfok, ahhoz hogy érdemben tudj kommunikálni egyes helyzetekben.

De nem azt mondják mint Magyarországon hogy ha nem elég akkor szevasz, hanem a saját kontójukra továbbképeznek.

Ennél megtisztelőbb és jobb érzés nincs.

2022. márc. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De ha NEM beszélsz megfelelően?


Egy olyan munkakörre a B2 nem oké. Más örülne, mint majom a farkának, hogyha a cég fizetné neki a nyelvkurzust.

2022. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!