Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a jobb név: a Georgina...

Melyik a jobb név: a Georgina vagy a Zsuzsanna?

Figyelt kérdés

Georgina Zsuzsanna a nevem. Az első nevemen, Ginának hívnak (fonetikusan). Utáltam mindig is ezt a nevet, mert egy becézése se tetszett, a Georgina meg önmagában túl hosszú. Ráadásul a vezetéknevem is olyan, hogy lehetett vele csesztetni rendesen: első két betű V és A, Va Ginának csúfoltak. A Dzsinától feláll a szőr a hátamon, a Gigi olyan, mintha beakadt volna a lemez, a Geo, Gio, Gincsa, Georgi, Dzsordzsi meg nem tetszik.


De a Zsuzsanna se tetszik valahogy. Anyám után kaptam a nevet második névként.


Tudom, sokat problémázok, de rühellem a nevem, és nem hiszem, de ennek ellenére nem hiszem, hogy meg tudnék tőle válni: legelőször a nevemet tanultam meg leírni, így mutatkoztam be kicsi koromtól.


Ti melyiket használnátok? Georginát vagy Zsuzsannát?


2022. márc. 13. 08:07
A kérdező szavazást indított:
Georgina
Zsuzsanna
29 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a Georgina. Nagyon szép név Georginaként és Ginaként is. A Dzsina formája nem tetszik.
2022. márc. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Én keresnék egy olyan (bece)nevet - nem kell, hogy valamelyiok név hivatalos becézése legyen -, ami nekem tetszik és ezt használnám.


Pl.bemutatkozol, hogy XX Georgina vagyok, Cicának szoktak szólítani. (Tudom, ez egész hülye név, de nem akartam semmi konkrétabbat írni, a lényeg, hogy teljesen független lehet a keresztnevektöl.)


Vagy utána nézel nem feltétlen magyar oldalakon a név becézésének, rövidítésének, ott is találhatsz esetleg megfelelöt.

2022. márc. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
A Georgina csak abban nem tetszik, hogy azt is többnyire romák használják.
2022. márc. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Pár becézési forma

George

Georgia

Georgie

Gigi

Gina

Gini

Gina

Georgi

Ginny

Ina

Geo

Orgi

Gelly

Geoina

Georgiana

Geographie

Gerry

Gia

2022. márc. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Egyiktől sem vagyok elájulva
2022. márc. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
A Georgina gyönyörű név. Ha lenne lányom, ezt a nevet kapná
2022. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát valóban nem túl előnyős név. Én sem csípem a nevem, vagyunk még így páran.

Az jutott eszembe, ha csíped a Harry Potter-t, az egyik Weasly-t Ginny-nek (Dzsinni) hívják. Ő elég klassz. Én a helyedben ezt használnám :)

2022. márc. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
Hogy lehet egy egyéni ízlés alapján írt választ lepontozni? Erre élveztek? Szánalmasak vagytok. Ezentúl a halál fog válaszolni. 6-os voltam.
2022. márc. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3%
A Georginával az a legfőbb baj, hogy az ember rögtön George Bush-ra asszociál, ami önmagában is gusztustalan, de még ha hozzátesszük, hogy mit jelent a név, akkor szegény egész életében el fogja szenvedni, hogy mindenki azon tűnődik, hogy szőrös-e ott neki. Plusz mindenki Györgynek fogja szólítani...
2022. márc. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9: Érdekes, barátnőm Georgina, sosem jutott róla Bush eszembe és senki nem hívja Györgynek. Ellenben nagyon különleges, ritka, szép neve van.
2022. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!