Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy koltoztel ki kulfoldre?

Hogy koltoztel ki kulfoldre?

Figyelt kérdés

Volt kihez menned az elso napokba? Egyedul, vagy a paroddal/csaladtaggal?

Koszonom. Kivancsi vagyok masok tortenetere.


2022. márc. 16. 20:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Laktak kint barátaink. Először a neten kerestem otthonról melót. Fél év után találtam is. Kihívtak interjúra, majd felvettek. Kimentünk egy hétre a barátainkhoz lakást keresni. Szerencsére találtunk, bár később jól lehúztak, de ez más téma. A feleségemmel költöztem ki. Ő egy hónappal később jött utánam, az elején nyelvet tanult.
2022. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod. Varom a tovabbiakat!
2022. márc. 16. 20:59
 3/19 anonim ***** válasza:

Egyetemen egy évfolyamtársammal egymásba szerettünk, és a diploma után költöztem vele.

A vicc az egészben, hogy soha nem akartam külföldre menni, mindig MO-on képzeltem el az életemet - aztán mégis másként lett.

De azért nem bántam meg.

2022. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az akkori párom tesója és a nője kint dolgoztak már és hozzájuk mentünk ki. Minket is lehúztak... Pont a párom tesójáék. Haza is jöttünk. Belőlem ugyan nem élősködik senki... A tesója nője sz@rul keresett... Ezért akartak lehúzni minket.
2022. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3.Koszi, hogy megosztottad!


4. Nagyon sajnalom! Remelem azota minden rendben mar veletek.

2022. márc. 16. 21:43
 6/19 anonim ***** válasza:
Mindig egyedül mentem. Kerestem munkát itthonról, a cég biztosította a szállást az első néhány hónapra, a cég személyzeti osztályától emailben kaptam az infókat, hogy hol lesz a szállásom, mikor menjek, kit kell majd keresnem, miket kell elintéznem stb. Minden gördülékenyen zajlott.
2022. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Igen :) rég volt már.
2022. márc. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Magyarországról kerestünk munkát. Kb. 2 hónap alatt találtunk munkát (neten jelentkeztünk, nyitottak voltunk így mindenhová beadtuk ami megfelelt a szakmánknak.) Nekünk gyorsan sikerült, mert 2006-ban jöttünk ki, de mind a ketten hiányszakmában dolgozunk (ápoló, fejlesztő). Nekem eleinte kellett nyelvet tanulnom, de viszonylag hamar mindketten dolgoztunk. A költözés kb. 1 millió forint volt akkor, ebben benne volt a repülőjegy, első albérlet és a kaució, illetve a cuccaink fuvarja. Svédország.
2022. márc. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Anonim az oldal,őszintén leírom.

2000-es évek elején nyertem egy nagyon szép összeget a szerencsejátékon.

Akkor még nagyon könnyű volt kitelepülni Kanadába.Akkoriban volt hogy még a borsodi állampolgárok is simán kitudtak csak repülni, mert azt mondták őket üldözik, és kaptak menekült státuszt.Én ki mentem, egy ottani letelepedési ügyvéd segített mindent elintézni, pár ezer kanadai dollárt kért,akkoriban érte.

Torontoban éltem, majd Edmontonban.

Kinti magyar nőt vettem el feleségül.

Kettős állampolgár lettem,úgy csináljuk, fél évet Magyarországon fél évet Kanadában élünk.Vállalkozásom van,működéséhez én már nem kellek.Igazából úgy élek mint egynyugdíjas, pedig még elég fiatal vagyok hozzá.

2022. márc. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát nekem lehet elég hosszú lesz a sztori. :D

Kezdődött azzal, hogy miután elvégeztem a targoncás tanfolyamot ahova jártam, pont beütött a COVID, lezárások, stb. Utána mikor elkezdett enyhülni a dolog, akkor is targoncásként nem tudtam elhelyezkedni, csak összeszerelőként. Aki dolgozott összeszerelőként tudja miért kezdtem el inkább külföldi munkát keresni és kötöttem ki végül egy munkaközvetítőnél.

Eredetileg Dániába indultam volna mezőgazdasági munkára. Elindulással még nem voltak annyira gondok, de így is kavart azért a közvetítő. Megérkeztem Dániába, már ekkor kezdődtek a gondok, mivel szerda éjszaka érkeztem meg, de még pénteken se nagyon akarta a jövőbeli főnököm, hogy elmenjek a végleges szállásomra. Végül azért egyezett bele, mert mondtam, hogy akkor ülök fel a vonatra és indulok visszafele.

Megérkeztem a végleges szállásomra és már itt kezdődtek a bajok. Nem, hogy félkész, de negyedkész volt csak a szállásom. Pénteken megérkeztem, fürdési és mosási lehetőségem csak vasárnap estére lett.

Még ez nem lenne elég, a munkával is voltak bőven gondok, baromira nem olyan volt, mint amilyet megbeszéltük. Nem, sajnos a fizetés se volt jó, 3 napnyi meló után már rájöttem ebből nem fogok megélni.

Végül besértődött a gazda, mert nem hagytam, hogy anyagilag lenyúljon, stb (lazán azzal kezdte, hogy 8 órányi béremet nem akarta megadni), így jeleztem a közvetítőnek mást kellene nézni. A probléma, hogy ekkor október volt és Dániában már nem nagyon volt meló, így átmentem Németországba.

Spoiler alert: itt se lettek jobbak a dolgok. Itt úgy voltam kint, hogy a magyar közvetítőm kiközvetített egy német közvetítőnek, a csodálatos DG TimeWorknek (nem érdekel a jogi dolgok, kiírom a nevét, sokat nem oszt nem szorozz, mert így is több, mint tíz feljelentés van ellenük kint), aki abból élt meg, hogy lenyúlta folyamatosan a munkavállalókat. Kapásból úgy indult, hogy nem mi szerződhettünk le az ágyat kiadó tulajdonosnővel (kint németbe bevett szokás, hogy a szabályozások kijátszására nem szobát, hanem ágyat adnak ki). Ezzel nem lett volna gond, de a közvetítő sokszor 2 hetes késéssel fizette a "lakbért", amit előtte már levont tőlük.

Munkával nem lett volna gond, a probléma tényleg a közvetítővel volt. Novembertől Május végéig dolgoztam, utolsó hónapban kaptam csak meg a normális béremet az 1 adókategóriában, a többi hónapban végig 6osba voltam, ami a legrosszabb.

Az utolsó szöget a koporsóba az tette be, hogy szószerint nem voltak hajlandóak semmit se csinálni a lakótársammal. A srác konkrétan olyan szinten kleptomániás volt, hogy a ruháimat lopdosta el pár napokra, a kajámat megfalta állandóan, meg szószerint minden tönkre tett a lakásban. Hűtő, bojler, villanytűzhely, mosógép, stb. Annyit nem volt hajlandó a DG TimeWork, hogy megbeszélje a tulajdonosnővel átköltöznek az egyik 1 ágyas szobába.

Ekkor inkább úgy döntöttem hazajövök, francnak se hiányzik ez meg amúgyis olyan szinten elszálltak a Bajor területeken az albérletárak, hogy egyedül már nem is tudtam volna elköltözni.

Röviden ennyi lett volna az én történetem. :D


U.i.: bárki megy ki németbe dolgozni, előtte kérdezze meg, hogy melyik közvetítőnél lesz kint. Az mondják DG TimeWork inkább mondjátok is vissza az állást, ahogy írtam számtalan feljelentés van már kint ellenük, csak a német hatóságok nem hajlandóak semmit se tenni ellenük, hiába, hogy már van olyan Rathaus is, ami eljárást kezdeményezett a DG TimeWork ellen.

2022. márc. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!