Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez mennyire gáz? Több helyen...

Ez mennyire gáz? Több helyen megfordultam már a szomszédos országokban és azt tapasztaltam hogy Szlovákiában, Horvátországban szinte mindenki beszél elég jól angolul. Mi pedig csak a saját anyanyelvünkön beszélünk.

Figyelt kérdés
Az Osztrákok és a Németek szintén beszélik az angolt. A Magyar pedig szinte semmilyen idegen nyelvet nem beszél és sok Magyar így vállal külföldön munkát. Úgy érzem hogy itt rendesen lenéznek minket ez miatt. Sajnos én is közéjük tartozom, de vásároltam neten oktató csomagot és úgy érzem hogy jó úton haladok. Otthonomhoz közel ugyan lakott egy német tanár akihez szerettem volna járni nyelvet tanulni, de mindig kitalált valamit csak hogy lekoptasson. Pedig rendesen megfizettem volna.

#Nyelvtanulás, Angol, Német, Horvát, Szlovák, külföld, munkavállalás, anyanyelv,saját, Magyar
2022. márc. 17. 01:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Nyilván más a nyelvtudási arány más és más munkahelyeken, környezetekben, korosztályban stb.

Ne néhány ember alapján készíts statisztikát.

Amúgy meg külföldön eleve olyasvalakit próbál megszólítani az ember, akin látszódik hogy tud segíteni, még ha csak öntudatlanul is törekszel erre.

2022. márc. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%
Lassan lehet hogy oroszul kell tanulni ha így haladunk.
2022. márc. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%
olaszok nem beszelik
2022. márc. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Szlovákiában meg Horvátországban főleg turizmusban meg vendéglátásban dolgozókkal találkozol, jó hogy beszélnek angolul.
2022. márc. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Isti22 ***** válasza:
61%

Nagyon rossz itthon a nyelvoktatás, ennyi. A statisztikák alátámasztják, amit a kérdező mond:

[link]

2022. márc. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4# Teljesen igazad van. Amúgy a vendéglátósokon kívül kereskedelmisekkel és egészségügyisekkel is találkoztam Horvátországban és Szlovákiában és szinte kivétel nélkül beszélték az angolt.

Persze nyilván a kereskedelemben és vendéglátásban dolgozok biztosan Magyarországon is nagyon jól beszélnek angolul vagy németül😉

Az osztrák szállodában ahol dolgozok, még egy konyhai kisegítő is 3 nyelvet beszél.


Az 5-ös hozzászoló érti a lényeget.

2022. márc. 17. 09:12
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként általános suliban németet tanultam, szakmunkáskepzőben franciát, majd egy alapítványnál 30 órás csoportos angol nyelvű oktatásra is jártam. Ennek ellenére összetetten sajnos egyiket sem beszélem
2022. márc. 17. 09:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalabb korosztály beszél itthon is idegen nyelveket, az idősebbek nem nagyon, vagy csak igen kevesen.
2022. márc. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

“Mi pedig csak a saját nyelvünkön beszélünk”

Hát, a magad nevében beszélj. A környezetemben nincs, aki ne beszélne angolul vagy több nyelven. Én speciel 3 nyelven beszélek a magyaron kívül, de többet is tanultam.

2022. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9# A magyar diplomás nyelvvizsgával rendelkezők akik folyamat fejlesztik, szinten tartják az idegennyelvtudásukat, más kategória.

A Pesti értelmiségi és a vidéki átlag között is nagy a különbség

2022. márc. 17. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!