Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik opciót választanád+miért?

Melyik opciót választanád+miért?

Figyelt kérdés

1.Opció:

Fővárosban tanulsz egy neked szimpatikus egyetemen, szülőktől függetlenedve. A szak nem annyira érdekel és nem olyan jók az elhelyezkedési, kereseti és előrelépési lehetőségek. Sok lehetőség a fővárosban: munka, ismerkedés terén és kapcsolatok kiépítésére. Szereted a várost.


2.Opció:

Otthon laksz, nincs "független életed", a helyi egyetemen tanulsz vidéken. Az egyetem semleges, viszont a szak tetszik és jók vele az elhelyezkedési,kereseti, előrelépési lehetőségek. Vidék, ezáltal kevesebb lehetőség kapcsolatok építésére, diákmunkára, szórakozásra, barátkozásra. Nem szereted a várost.



2022. márc. 19. 18:53
A kérdező szavazást indított:
1.opció
2.opció
40 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
29%

A főiskola óta eltelt több mint tíz évem alatt arra a következtetésre kellett jussak, hogy hacsak nem mérnök vagy orvos az ember, kb senkit nem érdekel, hol tanultál, pontosan mit, milyen eredménnyel. Viszont ha jó kapcsolatokat alakítasz ki, érdekes emberek közt vagy egy pörgős körforgásban, egy lehetőségekkel teli városban (és ez idehaza csak és kizárólag Budapestet jelenti sajnos), az később megnyithat előtted ajtókat, ha okos vagy és figyelsz, mikor érdemes lépned.


Mai eszemmel csakis Budapesten tanulnék. Az első diplomát nem ott szereztem, csak a másodikat, de az már levelező volt, ami nem ugyanaz.

2022. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Áhh igen, megint egy tipikus ember, akinek Budapesten kívül minden "vidék"
2022. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már Budapestre szeretnék menni, keresnék ott egy olyan szakot, ami érdekel és jók vele a kilátásaim. Felesleges szakra nincs értelme menni, de itt van a legtöbb lehetőség az egyetemi képzéseket tekintve is, valaminek lennie kell.

Persze, ha valamilyen speciális képzés tenne csak boldoggá, ami csak azon az otthoni egyetemen van, az más, de mindenképp elgondolkoznék ezen.

2022. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Mi az az alapszak, ami nincs Budapesten?


Biztosan nem mennék úgy egyetemre, ha nem szeretném a szakomat.


Mondjuk nekem szerencsém volt, mert 3 magyar városban is elindult a szakom, de nagyon aggódtam, hogy nem fog.


Nem egészen értem a különböző szakok megjelölését. Kiválasztja az ember mit szeretne tanulni/dolgozni, majd megjelöli 3 helyen ugyanazt. Mert az, hogy pl ha nem vesznek fel orvosira megyek jogásznak elég furcsa egy hozzáállás szerintem. Ne azért menj egyetemre, mert így szokás, hanem mert az az adott téma nagyon érdekel.


Ha ez megvan, akkor válassz várost. Én vidéket választottam, pedig Pesten otthon lakhattam volna kényelmesen. Nem bántam meg, vannak szuper lehetőségek és kapcsolatok.


Ha muszáj választani, akkor a 2. opciót választanám, mert a szak szeretete mindent felülír.

2022. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Indul Budapesten is a szak, viszont a magas ponthatár végett önköltséges képzés jöhet szóba, ami helyben oldható meg. Ezért adott az általam írt 2 opció.
2022. márc. 20. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem kb. tényleg nagyon attól függ, hogy mi szak. Én annak idején Pécsett jártam az orvosira és csak végzés után láttam, hogy pl. kutatás terén mennyire nagyon sokat számít az, hogy hol végeztél, amit nem tudtam érettségizettként felmérni.


De ha egy büfé-ruhatár szakot kellene Bp-n elvégeznem, és a szüleimnek meg finanszírozni a Bp-i egyetemi élet igencsak borsos költségét, akkor meggondolnám ezt nagyon.

2022. máj. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!