Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit teszel a lelki és testi...

Mit teszel a lelki és testi egészséged megőrzéséért?

Figyelt kérdés
Vagy ha már valamelyikben van hiba, mit teszel hogy javíts rajta?

2022. márc. 23. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt kérdezted volna, mit teszek a tönkretételéért, akkor azt mondanám, hogy minden nap órákig gyakorizok.
2022. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lelkivel nem foglalkozom, a testi problémáimmal pedig orvoshoz megyek. Megelőzésnek csak mozgás.
2022. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%

Lelki: begyakoroltam a "nem" szó használatát bizonyos helyzetekben, megszabadultam a megfelelési kényszertől és leépítettem egy csomó embert, akik miatt rosszul éreztem magam.

Testi: járok szűrővizsgálatokra, sportolok és viszonylag egészségesen eszek, az egyetlen káros szenvedélyem a cukor.

2022. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lelki azért összetett... Próbálok több élményt szeretni, de nem túl sokat (a túl sok pörgés rövidtávon kikészít), lazábban venni a tanulást. Sikeres volt a szakmaváltásom, ez ad egy alap nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lelkivilágot. De kellene egy klinikai szakpszichológus....


Testi:

El kellene járni anyagjegyszűrésre és gyakrabban fogászatra. A többi szűrés megvan, a betegségeimet is vizsgáltatom.

Sportolok, eléggé egészségesen étkezem, nekem is az édességek, főleg a csoki a káros szenvedélyem, a főétkezéseim nagyon egészségesek főleg az átlaghoz képest. Sok vizet iszom, időnként szedek vitaminokat.

2022. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Testi: próbálok sokat mozogni, ahova lehet gyalog vagy biciklivel járok illetve rendszeresen korcsolyázok jégen és aszfalton is. Emellett odafigyelek az étkezésre, sok folyadékot iszok és szedek vitamint.

Lelki: mi az a lélek? 🤣

2022. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Imádok olvasni, ezért kikutatok mindent ezekről elsősorban. Szembe állítom a legjobb érveket, majd egy stratégiát találok ki, amit végre is hajtok. Jelenleg is ezt tettem. Vegan étrend, egyszer eszek egy nap, edzés reggel este, gyógyteák, meditáció és jóga nap közben. Vezetek naplót is, és eleget alszom. Nem eszek cukrot sem, nem tvzek, nem fbzek.
2022. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően sokat mozgok. Túrázom, kirándulok. Hétvégente amikor tehetem. 25-30 km távokat, ha benne vagyok akkor 40-50-et. Ez úgy elég jól rendbe tesz testben is, lélekben is kikapcsol.


És kompenzálja nagyjából a mindennapi stresszes mókuskereket és az egészségtelen zabálást.

2022. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Testi probléma esetén felkeresem a háziorvosom, valamint járok szűrővizsgálatokra, és vérvételre is. Megelőzést tekintve rendszeresen mozgok, igyekszem változatosan és egészségesen enni, egyre nagyobb sikerrel. Leszoktam a cukros üdítőkről, illetve a csokiról, kakaóról. Rendszeresen szedek vitaminokat és megfelelő mennyiségű vizet fogyasztok, a koffeint kerülöm, nincsenek káros szokásaim (cigi és társaik).


A lelki része már nehezebb. Igyekszem nem túlhajtani magam, illetve mindennap beiktatni egy kis "énidőt" és olyan dolgokkal foglalkozni, amiben van sikerélményem. Nem foglalkozom mások véleményével (legalábbis annyira nem, mint rég), és a megfelelési kényszerem is sikerült levetkőzni. Valamint (jobb szó híján) "kiszanáltam" azokat az embereket az életemből, akik rossz hatással voltak rám, vagy valamilyen okból negatív érzéseket tápláltak bennem. Egész rendszeresen vezetek hangulatnaplót, és mellé összeírom a nap végén, hogy azon az adott napon miért voltam boldog, hálás.

2022. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!