Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Otthoni edzésre melyik lenne...

Otthoni edzésre melyik lenne jobb? Elliptikus tréner, spinning,stepper vagy ami a legolcsobb az ugrálókötél? Fogyás lenne a cél, de az egészség megőrzése is,erős,fitt maradjak.

Figyelt kérdés

Szia. Edzőterembe jártam,heti 2x zumba+ súlyzós edzés volt,meg elliptikus tréner, biciklizés. Heti 4 alkalommal jártam. De el költöztünk és ahol most lakunk nincs edzőterem,szerettem oda járni, oda is figyeltem az étkezésre,sőt még jobban motivált. Amíg nem költöztem ki Hollandiába otthon meg volt a napi 1 vagy másfél óra séta. Itt viszont nincs rá lehetőségem,mert estig dolgozom és nem kifogást akarom találni de ez van,na meg az időjárás is gyakran rossz. A bokám és a térdem miatt nem tudok futni. A baj az,hogy amióta itt élek 11 kg jött fel rám, mivel otthon gondolom a napi tevékenység miatt volt a séta nem volt problémám. Sose voltam sovány, de azért elhízott sem. Eléggé széles a csípőm, a derekam keskeny és akkora hasam lett a 3 év alatt,hogy nem tudom mit tegyek. Nem az a célom, hogy izmos legyek vagy nagyon sovány,hanem a 158 cm magassághoz meglegyen az egészseges testsúlyom. 73 kg vagyok. Amíg Romániába éltem nem követtem semmilyen diétát, azt ettem amit épp szerettem volna és mégsem híztam. Tudom, hogy sovány sem lehetek,mert genetikailag ilyen a testem. A testvérem is ahogy közeledik az én koromhoz 24 leszek,ő is annál inkább lesz olyan testalkatú mint én, nagy has s ilyenek, ő is arra panaszkodik. Ő futopadot szeretne,én nem szeretem azt. A másik meg a családomban sok szív/ érrendszeri betegségek,amennyire lehet meg szeretném előzni, a sport úgy tudom segít.

Bár az ünnepek alatt elhanyagoltam az étkezést, oda figyelek, hogy mit eszek. És el is végeztem a Testszerviznek a 3 hónapos programját, 3 kg fogytam,de persze vissza is jött az ünnepek alatt. A kenyeret nagyon hiányolom, eléggé le csökkenttem a kenyér bevitelét, abból is csak teljes kiőrlésű kenyeret eszem/ettem.

Sokat olvastam a gyakori kérdések oldalon, mi jó mennyire, de mégis úgy gondoltam, hogy jobb ha leíróm, mert mindenki más,bár az eddigiek alapján az elliptikus tréner jónak tűnik. Nektek mi a véleményetek? Melyik lenne legjobb döntés? Melyik segítene a legjobban ?

Úgy hallottam és olvastam is, hogy az ugrálókötél is nagyon hatásos lehet, szerintetek? HIIT edzést próbáltam YouTubeoról végig csinálni, de jobban szeretem az ilyen gépekkel csinálni aerob vagy HIIT edzés jobb vagy valami más? Stepper? Olyan kellene ami mindenben segít, sok izomcsoportot megdolgoz, has,láb,fenék, kar mindent.

Kérek mindenkit kulturáltan válaszoljatok, ha csak idegesíteni és leszólni, piszkálni szeretnétek, akkor kérlek kímélj meg engem és magad is,minden más tanácsot, tippet, véleményeket szívesen fogadok. Köszönöm szépen előre is.



2021. jan. 6. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
De rohadt hosszú, nem is olvasom el. Ha fitt akarsz lenni/maradni, van egy csomó edzés a Youtube-on, válogass kedvedre! Ha inkább állóképesség a cél, akkor az ugrálósabbakat csináld, ha inkább erő, akkor meg azokat. Ha mindenképpen szeretnél valamilyen gépet, akkor az elliptikus trénert ajánlom, mert az az egész testet megmozgatja, és kíméletes a térdhez.
2021. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Tudom,hogy hosszú, de sokan olyan hiányosan írnak kérdéseket ide. Gondoltam, hogy mindent leírók ,ami fontos információ lehet és netán másnak is hasznos.
2021. jan. 6. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!