Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sziámi ikrek 2 fizetést kapnak?

Sziámi ikrek 2 fizetést kapnak?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem. Nem régiben olvastam hogy a két fejű iker pár nőkből tanár lett. Ez ihlette a kérdést.


A sziámi ikrek, akiket nem választanak szét de tudnak a körülményeikhez képest normális életet élni, dolgozni, azok két fizetést kapnak? Hiszen ketten vannak, de "egy test" . Egy embernek számítják őket fizu szempontjából, vagy kettőnek?


2022. márc. 25. 05:41
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen, két önálló entitásnak számítanak.
2022. márc. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez attól függ, hány állást töltenek be. A tanár csak egy állás, nem tud két külön osztályban tanítani.

De ha mondjuk olyan sziámi ikrek, akiknek a feje nôtt össze de a törzse külôn van és így két pár kezük van, és mondjuk gyárban szalag mellett emiatt kétszer olyan gyorsan végzik a munkát, ôk valószinûleg két ember fizetését kapnák.

Legalábbis számomra így lenne logikus.

2022. márc. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Két személyiség.
2022. márc. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe jutott egy jó példa. Ha mondjuk nyelvet tanulnak, és elmennek fordítóirodába dolgozni, akkor megtehetik, hogy az egyikük egy szöveget fordít és gépeli bal kézzel, a másik egy másik szöveget fordít és gépeli jobb kézzel. Ekkor két fizetés járna. De nem tudom, tanárként ezt a képességüket hogyan tudnák kihasználni. Esetleg a dolgozatjavítás gyorsabb lehet. Meg amíg egyikük ír a táblára, a másikuk szemmel tartja az osztályt. Lehet, hogy ez utóbbi képesség megér mégegy fizetést.
2022. márc. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az internetes cikkek szerint az említett ikrek egy fizetésért dolgoznak.
2022. márc. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!