Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, nem látom az élet...

Mit tegyek, nem látom az élet értelmét?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Van munkám, dolgozok, majd pihenek, szabi. Van néhány hobbim: futás, gitározás/zeneszerzés, vlogolás, szex, maszturbálás, sorozatnézés, kockulás. Azt érzem viszont, hogy semmi értelme az életnek, mert egyszer úgy is meghalunk és semmivé lesz amit tettünk, senki nem fog emlékezni ránk. Azt érzem nincs értelme küzdeni, fejlődni, elérni valamit, mert úgy is meghalok és akkor mi értelme volt? Ahelyett, hogy nem tennék semmit, nem tennék erőfeszítést és csak hedonizálnék. Ugyanúgy meghal a lusta és ugyanúgy a törtető is. A végeredmény ugyanaz, akkor minek küzdeni bármiért? Családalapítás és házasság meg karrier nem érdekel. Csak rövidtávú céljaim vannak, ez pedig az élet habzsolása. Evés, ivás, szex, élmények. 25 évesen mégis unom az életet és nap mint nap eszembe jut, hogy semmi értelme, mert hamarosan úgy is meghalok. Ami érdekel az a zene. Abban lehetne fejlődnöm, viszont nem làtom értelmét, mert hamarosan úgy is meghalok, akkor minek fejlődjek bármiben is hedonizálás helyett? Nem vagyok vallásos. Kényszerbeteg vagyok, gyógyszerrel viszont egész jól vagyok, de összességében értelmetlennek látom az életem.

2022. márc. 29. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Akkor jöjjön egy végletekig el unt bölcselet: nem a cél a fontos, hanem az oda vezető út. Koldusként, egyedül is meglehet halni, de azért csak jobb egy családi házban rokonokkal körbevéve az elmúlt évek kedves emlékeit, élményeit magunkhoz ölelve távozni.


Ráadásul olyan rossz érzés semmire kellőnek lenni, a szociális tevékenység, munka, emberek megadják az embernek a fontosság érzését(van akinek más).

2022. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a családi idillt és nem érdekel. Csak a hedonizmus, semmi más. Feldolgozhatatlan számomrs, hogy egyszer meg kell halni, én nem akarok. Miért kellett akkor megszületnem? Egy baromság az egész. Miért nem lehetett úgy kitalálni az életet, hogy örökké éljünk?
2022. márc. 29. 09:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsállom, hogy te 25 évesen elmélkedsz erről, a mi társaságunk egy tizessel korábban elmélkedett ezen, már nem emlékszem, hogyan és miért, de csak a dolgunkkal foglalkoztunk, nem okozott nagy fennakadást.


Szerintem keress valami komolyabb hobbit, célt. Nincs semmi ami érdekelne? Mármint komolyan. Akármelyik tudományt, témakört választod 5-10 évre tuti lefoglalja a fejedet.


Mi az értelme? Hát ezt mindenkinek magának kell megválaszolnia, szerintem semmi, az élet nem az értelem miatt alakúlt ki, az csak egy hozománya, szerintem. Az, hogy igaz e vagy sem megkockáztatom sosem fogjuk kideríteni, de pont ez az állandóan jelenlévő bizonytalanság ami széppé teszi az életet - és élvezhetővé.

2022. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Lusta vagy arra is, hogy értelmet csinálj a saját életednek, pedig más nem fog helyetted.
2022. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Sajnálom, de tévedsz, ha azt hiszed, a halállal megsemmisülsz. Az embernek van lelke, és azok pont nem tesznek jót neki, amiket írtál.
2022. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amin nem tudszvaltoztatni azt meg kell tanuld elfogadni. Ahelyett h ezen agyalnal foglalkozz olyannal ami oromet okoz.
2022. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Mert aki soha nem ehes nem tudja igazan milyen jo erzes jollakni


Az a te problemad, hogy szetegeted a dopamin receptoraidat es nem tudod ezert elvezni az elet aprobb oromeit. Az agy mindig relaciokban keresi mit erdemes csinalni, ezert a "jo" dologok felertekelodni az unalmasak pedig meglejebb.


Kulon kellene valasztani a fejedben a jo meg a szukseg fogalmat....

2022. márc. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallásos. Nem tudok hinni benne. Sose neveltek így és egyszerűen Istenben nem tudok hinni. Ez egy mesének tűnik csak nekem. Ettől függetlenül abban jobban látok rációt, hogy a lelkem halálom után is megmarad, de ez is csak feltételezés. Egyáltalán nem biztos. De ha még így is van, ha halálom után a lelkem lebeg majd valahol, akkor se volt értelme az életemnek, mert nem tudom tovább folytatni amit szerettem és minden törtetésem, célom a semmibe vész.
2022. márc. 29. 11:00
 9/12 anonim ***** válasza:

"Csak rövidtávú céljaim vannak"


Szerintem pont ez a baj. A hosszú távú célok adnak értelmet az életnek, a halálra pedig nem kell gondolni.

2022. márc. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem csak a vallásos emberek tudnak a lélek halhatatlanságáról. Azonkívül rengeteg bizonyíték is van rá, amit én sem hagyhatok figyelmen kívül, bármennyire is eltökélt szándékom távol tartani magam az ezotériától. És ha már létezik, érdemes megtudni, mire vágyik a lélek, és annak cselekvése lesz az a mindennapok célja.
2022. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!