Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az életnek?

Mi értelme van az életnek?

Figyelt kérdés
Ha valaki azt írja hogy az amit adok neki, az olyan mintha azt mondaná "adj értelmet a semminek". Csak gondolj bele..

2022. márc. 7. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Semmi. Pontosabban nincs egyetemes értelme az életnek. Mindenkinek más. Esetleg a szeretetet, meg boldogságot tudnám mondani. Fejlődés, hogy szinteket lépj, fejleszd magad. Számomra ott szűnik meg egy élet, ahol már nincs fejlődés.

Az értelme az életnek, hogy szeressünk valakit és viszont szeressenek, hogy boldogak legyünk, sokat nevessünk. Hogy megtaláljuk az életcéljainkat, legyen az család, karrier, vagy miegymás.

2022. márc. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme, illetve az az értelme számodra, amit te adsz neki, például azzal, hogy úgy élsz, ahogyan neked jóm
2022. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a boldogság és az ahhoz vezető út. Az életed úgy alakíthatod, ahogy szeretnéd (jó esetben), szinte bármit megtehetsz, ha akarod és szerintem ez a szép benne.
2022. márc. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Tekintve, hogy minden ember és emberi sors teljesen más így nem lehet konkrétan megmondani. Amúgy pont az a lényeg, hogy értelmet adj neki és ha az eddigi evolúciót csak úgy semminek tekinted, akkor nem is tudok többet hozzáfűzni a témához.
2022. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Pedig az, amit adsz neki.

Az enyémnek például a szeretteimmel való időtöltés, a munkámban és hobbijaimban való kiterjedés, az utazás és az új dolgok, emberek megismerése. Ezzel elértem, hogy a "semmiből" valami értékes és értelmes dolog legyen.

2022. márc. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Utolsó

Igen, mert téged ez boldoggá tesz. De mi van akkor ha valakit semmi nem érdekel és semmi nem tesz boldoggá? Annak az embernek mi értelme van élni?

2022. márc. 7. 18:06
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Attól, hogy nem látszik vagy lényegtelennek tűnik, még nem jelenti azt, hogy nem okkal történik és simán vezethet valami szuper dologhoz vezet.
2022. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Na rendben.
2022. márc. 7. 18:30
 9/16 A kérdező kommentje:

Megpróbálom elmagyarázni:

Na szóval. Valakinek örömöt szerez az első kocsija.

Kérdem én: Mi értelme van a kocsinak?

Valaki: Hasznos és örülök neki hogy végre sikerült megvenni.

Kérdem én: Na de mi értelme van hasznos tárgyakat begyűjteni?

Valaki: Megkönnyíti az életet, nincs annyi bonyodalom.

Kérdem én: És mi értelme van leegyszerűsíteni az életet?

Valaki: Mert így tudok olyan dolgokra több időt fordítani amik örömmel töltenek el.

Kérdem én: De mi értelme van több időt tölteni olyan dolgokkal?

Valaki: Mert feltölt és boldogsággal tölt el.

Na, végülis mi értelme van a kocsinak? A boldogság?

Akkor ez minden, ez az élet értelme? A boldogság?

Utolsó kérdés: Mi értelme van boldognak lenni? Nem tart örökké, egyszer mindennek vége lesz, csak azt nem értem, hogy akkor végülis mi értelme van.

Ugyanezt el tudnám játszani bármivel, csak most éppen a kocsi jutott eszembe. Nyilván mindenkinek más célja van, viszont mindennek az értelme a boldogság, aminek szintén nem értem az értelmét.

2022. márc. 7. 18:50
 10/16 A kérdező kommentje:

„Az ember csak akkor ura az időnek, ami maga az élet, ha órákra, percekre és másodpercekre, azaz az emberi lét rövidségével arányos darabkákra tagolja.“


Ez mennyire igaz már.

Nagyon rövid az élet.

2022. márc. 7. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!