Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarnak lenni Bukarestben...

Magyarnak lenni Bukarestben milyen? Úgy tudom egyre több magyar lakik ott, van magyar iskola,az Ady Endre Líceum.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 1. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Naaaa már csak te hiányoztál ide,trollkodni.
2022. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Bukarestben senkit nem erdekel a magyar-roman uszitas. Ez erdelyi tema.
2022. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 évet laktam ott (egyetem, utána munka), jól éreztem magam, a város hozzánőtt a szívemhez. Igen, van magyar iskola, templomok, kultúrház, üzlet, étterem stb. Azt nem mondanám, hogy a magyarok száma növekedik, inkább csökken.
2022. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az Ady Líceum egyik tanárával beszéltem néhány éve aki azt mondta,hogy az iskolába járnak teljesen magyar, valamint magyar-román vegyes házasságból származó és teljesen román családból jövő tanulók is és szeretnek oda járni és város is elég barátságos. Ő is azt mondta, hogy a bukaresti emberek általában nem foglalkoznak magyar-román ellentétekkel.
2022. ápr. 1. 19:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ott milyen, de beszélgettem erdélyi magyarokkal, akik azt mondták (fiatalok, huszonévesek), az ismerőseik közül senkit nem érdekel/nem tudják, mi volt Temesváron 1989 decemberében. A szülők igen, de a fiataloknak ez semmit se jelent. Illetve hogy ők magyarok, de nem igaz, hogy mindent csak és kizárólag román nyelven lehetett elérni, a magyart tiltották stb., szerintük nem igaz, az iskolában végig magyarul tanultak, románul csak azért tanultak meg, mert voltak román ismerőseik, akiktől megtanultak. Gyerekkorban. Jóban is voltak velük. Illetve még azt is mondták, hogy ők nagyon jól jártak azzal, hogy erdélyi magyarok, mert fiatal vállalkozóként két ország támogatását élvezték és ami támogatáshoz hozzá lehetett jutni, azt mindkét országból kinyerték. Persze lehet, nem mondtak igazat, vagy egy vélemény nem vélemény. Nem tudom.
2022. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a rokonaim a Ceusescu diktatúrában Erdélyben magyar iskolát végeztek az általánost is magyar nyelven és a gimnáziumot is magyarul.Üresek voltak a boltok, nem lehetett kaját kapni csak jegyre, de a románok is ugyanúgy szenvedtek ettől. Magyar könyveket azonban bőségesen lehetett venni Romániában a bukaresti Kriterion kiadó kiadásában, de Nagyváradtól-Kolozsvárig ott voltak a könyvesboltokban. Ott vettük a 80-es években Jókai könyveit magyar nyelven, mert sokkal olcsóbban meg lehetett kapni Erdélyben. Ki voltak téve a magyar nyelvű könyvek a könyvesboltok polcaira. Egy- két lej volt az áruk. Persze akkor másként számolták a lejt. Az élelmiszer ellátás akkor katasztrofális volt, most van bőven minden.
2022. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!