Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el,hogy szegény,...

Hogy fogadjam el,hogy szegény,tanulatlan családba születtem? Hogy nem lehetek soha sikeres,mert apám lerombolta az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Sajnos a szuleimnek meg erettsegijuk sincs, igy nyilvan karrierjuk sem lett.

Sztem az ebbol fakado fusztraciojuk miatt bantak ugy velem egesz gyerekkoromba. Apam gyakran leköpött es allandoan patkanynak, eloskodonek nevezett. már 8-9 eves koromtol kezdve. Pedig jo tanulo voltam mindig, le is diplomaztam. (A szuleim segitsege nelkul..)De onbizalomhianytol szenvedek, ugy erzem en vagyok a legbutabb,legcsunyabb ember. Ezert a munkamban sem tudok kiteljesedni..

Jarok pszichologushoz, aki azt mondta az énképem serult,mert nem kaptam meg a szuleimtol a tamogatast, a motivaciot, a dicseretet. A beszelgetesek utan jol erzem magam, tele energiaval es onbizalommal,de sajnos egy napig tart..

Folyton apam szavai vannak a fulembe “eloskodo,fereg stb..”

Pedig nem tartom vele a kapcsolatot,megsem tudok szabadulni ezektol a gondolatoktol..

Irigykedem azokra az emberekre, akiknek gazdag,művelt szulei vannak es tamogattak a gyerekuket es sikeres lett es boldog..

Ugy erzem nekem az egesz eletem ilyen lesz, nem lesz karrierem,mert igy neveltek fel..


Valaki jart hasonlo cipoben?

Hogy jutott tul rajta?



2022. ápr. 3. 11:45
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
29/L
2022. ápr. 3. 11:47
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne karriered, sikered? Elvégre ha látod, hol a probléma, akkor tudsz tenni is ellene. Te nem a szüleid vagy. Csak kitartás kérdése, rajtad múlik!
2022. ápr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Kezdetnek mi lenne, ha befejeznéd a rinyálást és mások hibáztatását?
2022. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

A lelki problémáddal keres meg egy pszichológust, egyébként meg kezdj el tanulni, és az életedet úgy alakítani, ahogy szerinted a legjobb lenne.

20 évesen már nem lehet a szülökre fogni mindent, egy felnött képes önálló döntésekre.

Sikeres ember meg nem az lesz, akinek gazdag szülei vannak, hanem aki tesz valamit a sikerért! És akár annak is van lehetösége, aki mélyszegénységben, tanulatlan környezetben nött fel, csak akarni kell.

2022. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen a családom, mégis kitörtem abból a közegből. A többi csak sebnyalogatás. Rá kell szánni az időt, bele kell tenni az energiát, erre kell gyűjteni és ennyi. Tudom, ez nehezebb, mint a hiszti.
2022. ápr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Csinalom es van egy normalis eletem, mindenem meg van.

Viszont nem tudok szabadulni ezektol a gondolatoktol. Es pl allasinterjuk elott is ezek csengenek. A fulemben, igy nem tudom teljes mertekben magamat adni..

2022. ápr. 3. 12:04
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanuló voltál, diplomád is lett! Mi a franc kell még az önbizalomhoz...?

A legtöbb ember a középiskolát is csak mázlival végzi el és álmodozik az egyetemről!

Én is buta vagyok, mint a tönk! Puskázással meg szerencsével jutottam el az érettségiig és tettem le!

Egyetem? Örültem, ha egy verset meg tudtam tanulni...

Te! Előbb nézz körül, mennyi ember van, aki nálad jóval butább, és a fél karjukat odaadnák, ha lenne annyi eszük, hogy lediplomázhatnának!

Ne sajnáltasd magad, hanem őrült neki, hogy lett belőled valaki!

Én egy buta betanított melós vagyok. Felnőtt sulival próbálkoztam szakmát tanulni, de ott is csúnyán beégtem, annyira buta vagyok...

Rohadtul elegem van már az ilyen kamukból, mint te vagy!

Akik tényleg segítségre szorulnának, ők meg sajnos szégyellik a problémájukat és másképp oldják meg...

2022. ápr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
*hanem örülj neki
2022. ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tudom milyen ez, én is hasonló "belőled soha semmi nem lesz" családban nőttel fel... És?


Felnőttem, elkezdtem dolgozni, és pont magasról leszarom, kinek mi a véleménye rólam. Van saját lakásom, céges kocsi, relatív jó fizetés, megtakarítás, stb.


Pont ugyanazt el lehet érni, amit elér az ÁTLAG emberek nagy része. Mert hogy nem csak gazdag, művelt, támogató családok vannak, és még annak megléte sem garancia a sikeres életre.

2022. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
29 évesen el kell fogadni, hogy mar felnőtt nő vagy, nem lány. Itt az idő arra koncentrálni ami fontos neked, a karriered, életed stb. Előre nézz, ne hátra.
2022. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!