Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb társ szerinte...

Melyik a legjobb társ szerinted egy egyedülálló embernek?

Figyelt kérdés
Miért?

2022. ápr. 7. 09:57
A kérdező szavazást indított:
Egy testvér.
Egy barát/barátnő.
Egy házaiállat.
32 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egy MSI GE76 Raider rtx3080!
2022. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

A haverok és mellette alkalmi kapcsolatok.

Az ember nem unatkozik, de otthon sem nyaggatja senki az életstílusa miatt, nem kell alkalmazkodni senkihez.

2022. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a tesóm. Mert a barátom is egyben.
2022. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Ha van barátja/barátnője, akkor már nem egyedülálló.
2022. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem amelyiket ő a legjobbbak érzi.

Nyilván jó egy háziállat, de azt minden este/reggel le kell vinni sétálni, kell etetni, ha beteg akkor orvos, és nem biztos hogy jó neki egyedül egész nap. Ha valaki ezt a felelősséget nem akarja a nyakába venni, nem jó társ neki egy állat.

Barátok szerintem minden egészséges embernek kellenek.

A testvéri kapcsolat pedig a milyenségétől függ, én pl simán tudnék csak a tesómmal együtt élni.

2022. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom a kettes miért lett lepontozva, én is ugyanígy gondolom, és tökéletesen boldog vagyok így. Néha haverokkal elmegyek bulizni, néha felhozok 1-1 csajt egy éjszakára, de az időm nagy részében pedig a magam ura vagyok, azt csinálok amit akarok, senki nem baszogat, azt veszek és azt eszek amit én szeretnék. Valakinek az ilyen életstílus válik be, és ennyi.
2022. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%

2-es

Amit leírtál az addig jó amíg valaki fiatal. De arra senki nem gondol, hogy mi lesz ha megöregszik. Ha valaki megbetegszik akkor rohadtul kiszolgáltatott tud lenni ilyen szempontból. Elég pl. egy kéz vagy lábtörés, ha nincs melletted egy társ aki segítene ilyen helyzetekben, akkor jöhetsz te az alkalmi kapcsolataiddal...

Biztos segítenek rajtad mikor 40 fokos lázzal fekszel, nem tudsz felkelni és letusolni stb.

Ezek csak akkor jutnak el az ember tudatáig ha már belekerül egy ilyen szituációba. Addig csak a haverok meg a szexkapcsolatok a fontosak.

De kívánom, hogy soha ne kerülj ilyen helyzetbe.

2022. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
#7 és akkor azért "tartson" valakit, hogy legyen majd valaki aki ápolja, ha megöregszik 30-40 év múlva? Ez miben jobb?
2022. ápr. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Aki egyedül akar élni, az számol ezzel az eshetőséggel. Viszont egyedül élni nem kötelezően azt jelenti, hogy nincs senki az ember életében, aki segítséget tud nyújtani, ha nagy a baj.

Nekem az elsődleges a saját életterem érinthetetlensége, azaz bogaras vagyok, a házam a saját vágyaim szerint akartam berendezni és nem akarok senkihez alkalmazkodni. Ha beteg vagyok akkor maradok otthon, mint bárki más. Ha súlyos beteg lennék akkor orvost hívok, mert a háziorvos kijár a fekvőbetegekhez is. Nem vagyok teljesen egyedül, mert vannak haverok és barátok.

Az alkalmi kapcsolatok pedig nem ártanak senkinek, mert az közös beleegyezésen alapul és mindketten azt kapjuk tőle, amire vágyunk, majd ki-ki megy a dolgára. Ezen kívül két szexbarátommal majdnem 15 éve járunk össze különböző rendszerességgel, az egyikkel párokhoz is szoktunk csatlakozni.

Nekem ez bőven elég, de tartós kapcsolatra sosem volt és soha nem is lesz igényem, ahogy gyereket sem akartam soha. Nem attól függ a szociális életem sem, hogy van -e barátnőm/feleségem vagy sem.

Egy feleség/férj is meghalhat később, akkor is egyedül marad az özvegy, nem? Mindenki keresse azt, amire vágyik.

2022. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

#8

Normális esetben ha valaki pszichésen rendben van, akkor a társát nem "tartja" mint valami állatot, hanem egy szereteten, tiszteleten és kölcsönös megbecsülésen alapuló társkapcsolatban (házasságban, együttélésben) vannak egymással.

Nem azért vagyunk együtt a társunkkal mert ingyen ápoló kell, hanem mert szeretjük, és ez önzetlenül "jön belőlünk", hogy mellékesen ápoljuk is ha éppen úgy adódik (mindkét fél részéről). Amióta társadalmak léteznek, egy normális párkapcsolatban ez alap dolog.

Ahogy a házasságkor is mondani szokták: jóban-rosszban, egészségben-betegségben, szegénységben-gazdagságban.....

Persze ezt nem kötelező így csinálni. De amiket hallani lehet, hogy egyes idős otthonokban mi megy...háát..., én még inkább mindig egy szereteten alapuló párkapcsolatban hiszek, mint a haverokban meg az alkalmi kurópajtikban.

2022. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!