Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megtudtad valakiről, hogy...

Ha megtudtad valakiről, hogy pedofil hajlamai vannak, hogyan viszonyultál hozzá?

Figyelt kérdés

Családtag, rokon, barát, ismerős...

Meggyűlölted? Féltél tőle vagy féltetted a gyerekeid? Sajnáltad?



2022. ápr. 11. 14:39
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudtam meg még ilyet ismerősről, de számomra megszűnne létezni
2022. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
88%
Mindenképp lennének fenntartásaim vele kapcsolatban, pl gyerekem félteném, de próbálnék neki segíteni ahogy csak lehet, hisz mégis csak barát/rokonom lenne, na.
2022. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
86%
Szerencsére nem ismerek senkit (vagy legalábbis nem tudok róla), aki pedofil lenne, de ha megtörténne, elítélném, undorodnék tőle és megszakítanám vele a kapcsolatot amennyire csak lehetséges. Ez igaz lenne akkor is, ha az illető erőszakoló vagy pl. állatkínzó lenne, ezeket ugyanúgy teljes mértékben elítélem.
2022. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
76%
Ha kezelteti magát (mert ez egy betegség), és sosem fajul tettlegességig, akkor nem vágnám ki az életemből. De természetesen nem engedném a gyerekeimhez. Nem tehet róla hiszen ez egy mentális gond, de ettől még veszélyes ember.
2022. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
3-as, ez más dolog, nem olyat kérdeztem, aki tevőlegesen is pedofil.
2022. ápr. 11. 14:52
 6/42 anonim ***** válasza:
75%
Hát akkor miben nyilvánul meg? Számomra az is undorító, hogy ránéz egy gyerekre és gondol dolgokat. Oké, nem nyúl hozzá, de a fejében lejátszódik valami. Vagy olyan képeket, videókat néz és had ne mondjam mit tesz közben. Számomra ez is elég ahhoz, hogy elítéljem és behányjak tőle.
2022. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Volt már rá példa...igaz nem a családomban, hanem ismerős, meg lázmérőzött egy 15 éves lányt 65 évesen. Igazából nem engem érintett a dolog szóval leszartam, de azt hiszem 5 évet kapott az öreg...hát most erre mit lehet mondani? Hülye volt megérdemelte.
2022. ápr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
85%
Ha tudnám róla, hogy jár terápiára, esetleg szed valamit arra, hogy alacsonyan tartsa a libidóját és úgy általánosságban mindent megtesz, hogy küzdjön a vágyai ellen, akkor továbbra is ugyanúgy kezelném, mint előtte. Bizonytalan vagyok benne, hogy mennyire tudnék bízni benne őszintén szólva, de azért próbálkoznék.
2022. ápr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
4-es, 8-as, egyet értek.
2022. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
69%

Rokonként, barátként próbálnám segíteni. Ez egy mentális betegség, amit kell és lehet is kezelni. Nem lesz automatikusan bűnöző meg erőszaktevő valaki miatta, de fontos a felismerés és a megfelelő terápia.



Ha ismerkedés/randi kapcsán ismerném meg, nem lennék ennyire toleráns. Úgy érezném, mindig egy kivénhedt senki leszek a szemében, akit csak azért választott, mert ez legális és úgyis le fog cserélni idővel valakire, aki felnőtt ugyan, de gyerekesebbek a vonásai, fiatalabb stb.

2022. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!