Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A "Lorenzovici" vezetéknevet...

A "Lorenzovici" vezetéknevet hogy kell kiejteni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Lorenzovicsi
2022. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Loenzovicsi vagy Lohenzovicsi
2022. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Érdemes a név viselőjét megkérdezni, ha ismered személyesen. Nálunk a középiskolában volt egy lány ehhez hasonló, külföldies hangzású és -ici végződésű névvel, az övét ugyanúgy ejtették, ahogy írva volt (c-vel, mint cica).
2022. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3


Az nem a legjobb opció, mert egy tanárom neve, s a félév fele már eltelt. Kicsit kínos lenne most megkérdezni a nevének az ejtését. 😅


Eddig "Lorenzovics"-nak ejtettük, mert egy másik tanártól úgy halottuk. De most egy tanár leírás szerint ejtette nekünk többször is.

Szóval totál összezavarodtunk. 😂

2022. ápr. 13. 17:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg simán csak Sanyi bá. :)
2022. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én magyarosan mondanám, ahogy látom magam előtt leírva; vagy pedig, ha nagyon olaszosan akarnám, vagy milyen név a fenti, szerintem olasz, na, akkor meg Lorenzovicsinek mondanám. Amúgy az is lehet, hogy a másik tanár nem tudta megjegyezni a nevet egyből, hogy van a végén mégegy 'i' ; vagypedig nem akarta, hogy úgy hangozzon, hogy ,,Csita nárúr", tehát, h nem akarta, hogy kihallatszódjon belőle a "Csita", aki a majomtársa amúgy Tarzannak. Lehet, hogy már volt ilyen egy másik osztályban, és kitört a röhögés, és ezt nem akarta, érthetően, merthogy adjuk meg a tiszteletet, ahogy kell. Amúgy talán bemutatkozott évelején, de ha már nem emlékeztek rá, hogy hogy ejtette, akkor megkérdezhetnétek. Amúgy lehet, hogy többféleképpen is lehet ejteni , pl egyik osztálytársamnak anno ch volt a neve végén, és amikor kérdezték a tanárok, hogyan ejtsék, akkor azt mondta, ő k-val szokta. Viszont lehet, hogy van olyan rokona, aki itt él Magyarországon szintén, és ő meg ch-val ejti, vagy,ha külföldről is vannak rokonai , akkor lehet, hogy ott az ottani kiejtési szabályok szerint mondja, a Magyarországon élő rokonok meg magyarosan. Pl, most próbálok kitalálni valamilyen nevet, amit, nem ismerek, pl mondjuk legyen ez a név pl Preuzse; és akkor mondjuk ezt, ahonnan a név származik, pl Prőzse-nek/Phőzse-nek kell kiejteni, de pl Mo-ra is jönnek rokonaik, és akkor átszoknak a Prezse kiejtésre, mert így a többiek akik mán eleve Mo-n élnek, úgy könnyebben megszokják, megértik, vagy ők kezdenek rá úgy hivatkozni, hogy Prezse, és akkor ez a kiejtés marad rajta magyar közegben a családon. És akkor már nem állnak le neki magyarázni, hogy ,,de mondom,hogy azt úgy kell kiejteni, hogy", hanem már ők is beleszoknak abba, hogy átállnak erre a kiejtésre; merthogy így nem kell százhuszonnyolcezerszer elmagyarázni mindenkinek. És tehát, ha váltottak, lehet, hogy ők váltottak tudatosan át erre, de az is lehet, hogy megszokták, hogy körülöttük mindenki annyiszor mondta így, hogy átálltak erre. Valamint, pl egy idősebb családtag is lehet, hogy ő még csi-vel /ch-val mondta a másik példában, de a kisgyerek már átszokott arra, hogy ci-nek/ k-nak mondja simán.
2022. ápr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*ez most csak kitalált név volt, nem tudom van-e ilyen, de most nem is lényeges. hogy kitalált-e , vagy nem, vagy hogy van-e olyan ország, ahol ezt így, vagy úgy ejtenék; tehát konkrét országot se feltétlenül képzeltem el hozzá. De tehát, mindenesetre nem ismerek ilyet. Tehát csak odaírtam egy olyat, ami eszembe jutott.
2022. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*,,konkrét országot se feltétlenül képzeltem el hozzá". -mármint , az eredetére vonatkozólag.
2022. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!