Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok foglalkozást jelentő...

Sok foglalkozást jelentő vezeték név létezik, de vajon mik a legmodernebb foglalkozású vezetéknevek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Mindegyik kb ugyanolyan "modern", hisz amióta kötelező a családnév használata, nem sűrűn születnek már újak. Hisz mindenkinek vannak szülei, akitől kap egy már létező vezetéknevet, így maximum névváltoztatási kérelemmel igényelhetne valaki valami újat. De akkor meg minden bizonnyal valami olyasmit fog választani, ami számára személyes tartalommal bír, és nem pedig a foglalkozását akarja névbe foglalni.

Azért vicces lenne némelyik modern foglalkozás.

HR-osztályvezető Ferenc

Lángossütő Aladár

Bérszámfejtő Barnabás

Logisztikaimenedzser Annamária

Influenszer Zoltánné

2022. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

#1-es, ezzel a felsorolással bearanyoztad a napomat! :D

[link]

Mindegyik baromi jó, de az utolsó az valami fenomenális. Már egy órája ezen az Influenszer Zoltánnén nevetek! :D Köszi!

2022. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Én azt hiszem; már van olyan, aki felvette a Programozó-vezetéknevet. :) Mintha már hallottam volna ilyent. :)
2022. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én sem a 21. századi foglalkozásnevekre gondoltam, de nemrég olyan névvel találkoztam, csak már elfelejtettem, hogy mi is volt, ami egy kicsit későbbi, mint a kerékgyártó, vályogos, lakatos, stb.-nél.
2022. jan. 18. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legmodernebb foglalkozású vezetéknevek rendszerint magyarosítottak pl Kertész.
2022. febr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!