Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan adjam a tudtára hogy...

Hogyan adjam a tudtára hogy nem kéne szívnia azt a vackot, anélkül hogy parancsolgatónak vagy erőszakosnak tűnnék?

Figyelt kérdés

Van egy kedves lány barátom (sajnos nem a barátnőm), csupaszív, végtelenül aranyos lány, nagyon kedvelem őt, és pont emiatt aggódom az egészsége miatt mert állandóan azt az elektromos vape cigit vagy mit szívogatja, alapból senkinek nem szólok érte mert mindenkinek saját dolga, rokonságban is van rendes dohányos is, elektromos cigis is, senkinek egy szót se szóltam érte, de ő kivétel, mert nagyon közel áll hozzám, és nem szeretném ha tönkremenne az egészsége, aggódom érte az az igazság, örülnék ha nem betegedne meg idő előtt attól a vacaktól. Szóval meg akarom kérni hogy gondolkozzon el rajta hogy leteszi, mert nem éri meg, és késő lesz ha már rámegy az egészsége, de nem akarok parancsolgatónak, atyáskodónak tűnni, nyilván az ő döntése, de szeretném ha jobban megbecsülné magát mert túl értékes ember ahhoz hogy ilyen vackok miatt valami baja legyen.

Ezt hogy közöljem vele finoman de határozottan, hogy ne sértődjön meg rajta meg ne vegye piszkálódásnak, de elgondolkozzon azért rajta? Még egyszer hangsúlyozom, nem azért zavar mert valami dohányzásellenes aktivista vagyok (bár én sose cigiztem, de nem érdekel ha más azt teszi), hanem mert féltem őt, és szeretném ha minél tovább teljes élete lenne.



2022. ápr. 19. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy, ez mindenkinek a magánügye.
2022. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem drogozik :d ne aggódj ennyire, inkább hagyd rá, nem ebben fog valószínűleg megbetegedni, nem egészséges az sem de azért nem kell túl aggódni.
2022. ápr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

"En nem akarok beleszooni, de...."


Surgosen szakadj le a temarol, szerintem. A leanyzonak gondolom goze nincs rola hogy a hosszerelmes titkos imadoja vagy, es valamiert azt gondolod a te dolgod megvedeni mindentol is. Azert ha bepasizik, ne adj neki tanacsokat a helyes ovszerhasznalatrol, ha lehet.

2022. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Az a helyzet az ilyen rossz szokásokkal, hogy sosem te vagy az, akitől megtudja a függő, hogy káros az egészségére.

Tudják. Talán még jobban is, mint te. Nem közölsz új információt azzal, hogy azt mondod, hogy jobb lenne elgondolkodni a leszokáson, hiszen alapból tisztában vannak vele, így pedig nem is lehet úgy felhozni a témát, hogy az ne legyen kotnyeleskedés.


Esetleg megmondhatod hogy félted az egészségét, de ennyi.

2022. ápr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem te döntöd el, és nincs jogod “kényszeríteni”, hogy hagyja abba (akkor sem, ha csak jót akarsz). Szerintem már nincs ember a Földön, aki nincs tisztában a dohányzás káros hatásaival, ezután tehát mindenkinek az egyéni döntése, hogy használja-e vagy sem. Egyébként valószínűleg te se élsz TÖKÉLETESEN egészségesen, téged is el lehetne kezdeni b@szogatni, hogy hogy kellene élned, csak ahhoz se lenne senkinek semmi köze.

Ha pedig ennyire bele vagy esve a lányba, akkor próbálkozz be nála, vagy hagyd békén, de semmiképp se próbáld meg kontrollálni.

2022. ápr. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Jaj te kis Don Quijote, szállj le a rózsaszín fellegekből inkább.
2022. ápr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

“Nem a baratnom sajnos” Hu hat micsoda meglepetes, igy nem is lesz az soha, csak mondom. Nekem is volt ilyen hosszerelmes haverom, aki nekem irta le, hogy en mennyivel ertekesebb, erettebb vagyok a kollegaimnal (azoknal, akik szinten a haverjaim es nagyon birom oket), mondanom sem kell, hogy az illeto mar nem a haverom, ellenben a tobbiek akiknel aaaannyira erettebb vagyok, ok meg igen.

Ezt a temat meg nem fogod tudni ugy eloadni, hogy ne tunjon cseszegetesnek, nekem rogton az apam jutna eszembe rola, mert kb o az egyetlen ember, aki valaha ezzel jott, hogy kislanyom ne szivjad mar azt a szart, meg ne igyal mar energiaitalt, nem egeszseges. De ez tole rendben van, o az apukam, “az a dolga” hogy beleszoljon mindenbe :DD Neked nem ez a dolgod.

Ha barmilyen kapcsolatot akarsz ezzel a lannyal, szerintem valtoztass a hozzaallasodon, mert senkinek nem jon be ez az “o mindennel tokeletesebb, egy igazi nemes, foldre szallt angyal” stilus.

2022. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megkérdezi a véleményed, akkor őszintén elmondhatod neki. Egyébként meg tartsd meg magadnak ugyanúgy, mint másokkal szemben. A kéretlen jó tanácsokat nehéz másként megítélni, mint csesztetésnek és az illető életébe való felesleges beleokoskodásnak.
2022. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha nagyon fontos neked, finoman és mégis nyíltan felvezetheted neki az észrevételeidet. Egyszer. És bármi lesz a válasza, azt tudomásul veszed, biztosítod őt a szeretetedről és nem piszkálod ezzel a témával soha többé, mert ha szereted, akkor tiszteletben tartod a szabad akaratát. Akkor is, ha olyan választ adott neked, ami neked nem tetszik.
2022. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5 év után realizáltam, hogy függő vagyok. 3-4 napra mindig leteszem, hogy akkor most vége. Aztán újra elő. Az a probléma, hogy se anyagi, se egészségügyi hatása nincsen. Ugyanúgy futok, mint 5 éve, nem köhögök, nem zihálok. Egyszerűen egy rossz szokás, képtelen vagyok örökre megszabadulni tőle.


25f

2022. ápr. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!