Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Parancsolgató, dirigáló 2...

Parancsolgató, dirigáló 2 éves? Hogy lehet elejét venni ennek?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam mostanában kész diktátort játszik, egyfolytában dirigál hogy Anya oda!, vagy nagyszülőkkel,apával is ezt csinálja, és ha nem tesszük meg neki kiaakad.

Vagy pl nem engedi hogy felfeküdjünk hozzá az ágyba leküld, ki akar csukni az ajtón, múltkor elugrottam a pékségbe míg mamával volt a játszin és vissza akart küldeni.

Triciklinél is nem mindegy ki tolja, nem mindegy ki veszi fel ölbe.

Nagyon okos kisgyerek, szépen beszél, mindent megért, nagyon sok szeretet veszi körül , de kezdem azt érezni hogy a nyúl viszi a puskát.

Ha ellenkezek vele, nem teszem meg amit kér akkor persze sírás lesz a vége, de én hiába ellenkezek vele ha a nagyszülők úgy se fognak nem?

Első unoka,első gyerek, kicsit úgy érzem túl van kényeztetve.

Bezzeg idegenekkel,gyerekekkel szembe meg full megalkuvó, bárki elveheti tőle a játékait, bárki előre mehet a csúszdán, nagyon konfliktuskerülő ilyenben.

Ez normális ilyen korban és kinövi, vagy mit tudok tenni?

Próbáltam mindig következetesen nevelni, persze van hogy összejön van hogy nem.

Volt valakinél hasonló korszak?


2018. ápr. 10. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Normális esetben a szüleivel tölt több időt egy gyerek, így az nem tudja "elrontani", ha a nagyszülei engedékenyebbek vele.


Azaz csak rajtad áll, milyen gyereket nevelsz belőle. Engedsz, ugrálsz neki vagy megtanítod, hogy nem minden teljesül, amit kitalál. Kezslni kell a hisztit, nem kitérni.

2018. ápr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen korszak mindenkinel van. Kb itt dol el hogy csicskaztatni fog-e eleted vegeig. 2 azaz ketto evesen megis milyen eddigi nevelesrol beszelsz? Elarulom hogy meg csak most kovetkezik az, amit nevelesnek, fegyelmezesnek hivnak. Kicsit kemenyits be.
2018. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

A modern nevelés azt mondja, hogy vonjuk be a gyermekeinket a döntésbe. Ami nagyon is jó, hiszen később a felelősséget szépen áttolhatjuk - mindjárt megérted miért.

A pékséges esetben gondolom azért küldött volna vissza, mert nem azt kértél amit ő szeretett volna. Ezt úgy el lehet kerülni, ha előtte megkérdezzük, hogy mit ennél, mit vegyek neked? Ezután már a felelősséget átadtuk a gyereknek: vállalja a következményeket. Ha nem kért, miért nem kért, ha mást, azt egye.

Engedni nem szabad, mert akkor tényleg kisdiktátor lesz. Ami nem feltétlen probléma, hiszen lehetnek ilyen időszakai egy gyereknek. Csak az a különbség, hogy a diktátor meg is kapja amit akar, és ezt nem szabad engedni :)

Ha nem eszik vacsit, mert nem tetszik neki, akkor tessék, lehet durcizni és szobába zárkózni. Idővel rájön, hogy csak magával szúr ki.

2018. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen ne csináld meg amit akar. Ha hisztizik ne foglalkozz vele. Azért ugye nem alszol másik ágyban, mert ő azt akarja?
2018. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem szabad engedni, miert hagyod ?

Nekem is 2,5 evesem van, de nalunk nem o parancsol, ez kizarolag a szulokon mulik. En sosem engedtem neki, nehogy mar hulyet csinaljon belolem!

2018. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#3as miért van lepontozva? Tök igaza van.

Amúgy nagyon egyszerű. Nem állsz le vitatkozni.

"Triciklinél is nem mindegy ki tolja, nem mindegy ki veszi fel ölbe." --- és itt neked nem mindegy? Ha valamiért csak te tudod tolni, megmondod, hogy a nagyi fáradt, fáj a háta mittudomén.

"Vagy pl nem engedi hogy felfeküdjünk hozzá az ágyba leküld." --- ha a saját ágya, akkor nem fekszel mellé. Ha a tietek, akkor átküldöd a saját ágyába, ott lehet egyedül.


Valószínűleg te is parancsolgatsz neki és csak utánozza.

Próbáld tudatosan figyelni magad és utasítás helyett kérni.

De ezen mindenki átesik. Függ a gyerek temperamentumától is.

2018. ápr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor örülök,hogy még nem beszél a 2 èves lányom :)
2018. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tényleg nem vagyok parancsolgatós.

Nyilván olyan korszak hogy sok mindenért rá kell szólni, de elég birkatürelmű anyuka vagyok, és sajnos beismerem konfliktuskerülő is, sokszor engedtem csak hogy elkerüljük a hisztit, de megfogadom hogy megemberelem magam, csak meg kéne találnom az arany középutat.

Amúgy triciklinél konkrétan az volt a baja pl hogy a mama mellette menjen de én meg telefonáltam nem tudtam átvenni.

Az ágy meg ott problémás hogy őkelmének 2 évesen is rázogati kell a popóját elalvásnál, és azt elég nehéz a másik ágyról ( kihúzhatós ifjúsági ágya van, alsó szinten apa alszik vagy én.

Pékségnél meg nem tudta mit hozok vagy nem hozok mert otthonra vásároltam, egyszerűen csak néha rátör ez a dirigálás.

Ma is már úgy kelt fel délután hogy hozzak neki kakaót, mondtam hogy most nem majd reggel iszunk, akkor elkezdett ordítani, aztán leküldött az ágyról, mondom menjek ki a szobából? Azt mondta igen, kimentem akkor üvöltött hogy menjek vissza, na itt megembereltem hogy biztos hogy nem, 5 perc alatt túl jutott rajta.

Vagy pl az is ma volt hogy ette a májkrémes kenyeret mondja hogy nem kéri,elég volt, mondom biztos? Biztos, anya megeheti? Igen, biztos? Biztos.

Megettem aztán üvöltött, kiküldött csinálni másikat, amikor újra elakarta ezt játszani akkor már csak úgy tettem mintha megettem volna, de hátam mögé dugtam akkor már röhögött.

Szóval csak vizualizálni akartam egy napunkat, de ma ellenálltam neki, olyan tündéri kisgyerek alapból csak rájön ez a dirigálós dolog. Ez is a dackorszak vajon?

2018. ápr. 10. 20:41
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Ki fogja nőni, nálunk is ugyanez volt. 5 éves korára a gyerek teljesen megváltozott magától, megértő lett, sőt empatikus és előre gondolkodik! Úgy gondolom, későn érő típus, de ez viszont meghozza a gyümölcsét, mert nem olyan "durrbele", mint a kortársai. Engem annak az oka érdekelne, hogy idegenekkel miért elnézőbb, ott miért kerüli a konfliktust? Ennek fordítva kellene lennie.
2018. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

"ette a májkrémes kenyeret mondja hogy nem kéri,elég volt, mondom biztos? Biztos, anya megeheti? Igen, biztos? Biztos.

Megettem aztán üvöltött, kiküldött csinálni másikat, amikor újra elakarta ezt játszani akkor már csak úgy tettem mintha megettem volna, de hátam mögé dugtam"


2 éves a lányom, velünk is van ilyen, hogy azt mondja megehetem, utána kér még. Na ilyenkor én biztos nem csinálnék neki másikat. "Azt mondtad, nem kérsz már. Megettem, elfogyott." Ha van más az asztalon, felajánlom, hogy ehet azt, ha már nincs semmi elöl, akkor étkezés vége. Elmondom, hogy ehet majd ebédet, vagy ami a következő aktuális étkezés.


Hátam mögé dugdosni meg végképp nem szoktam. Mi értelme ennek? Ha néha dugdosod, máskor megeszed, nem kell csodálkozni, ha kiakad, ha megetted. Azt hihette, csak eldugod megint. Azt mondta, megeheted, edd meg. Pont. Ha sír, akkor simogasd meg, érezz vele együtt, de mondd el, hogy ha kér még, akkor ne mondja, hogy nem kér. Hamar meg fogja tanulni.

2018. ápr. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!