Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az házasságkö...

Mennyire gyakori az házasságkötés után, hogy a nők már nem szeretnének csinosak lenni?

Figyelt kérdés

Idén 2 volt osztálytársam is megházasodott. Mindkettőjüknek szép hosszú hajuk volt, divatosan öltözködtek, stb. Közvetlen a házasságkötés után levágatták rövidre a hajukat és a külsejükkel többet nem is nagyon foglalkoztak. Az egyikük azt mondta erre, hogy saját magának így tetszik jobban, rövid hajjal, smink nélkül, ápolatlanul, a másikuk pedig azért döntött így, mert állítása szerint most már nem kell senkinek sem tetszenie.

Ez mennyire gyakori? Véletlen, hogy pont esküvő után döntöttek így az ismerőseim, vagy ez egy általános jelenség?



2022. ápr. 29. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Tehát ha valakinek rövid a haja és nem sminkeli magát akkor ápolatlan... jó tudni :)
2022. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Férfiak: A smink HAZUGSÁG. A nők ÁTVERNEK minket. Elfedik a RONDASÁGUKAT hogy ÁTVÁGJANAK! Első randi az uszodába!

Also férfiak: Már nem smikeli magát, istenem milyen ápolatlan, nem is akar csinos lenni, hogy tehet ilyet....

2022. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: Nem, attól függetlenül ápolatlan, pl. kéthetente mos hajat és olyan szájszaga van, hogy 1 méteren belül nem lehet megmaradni mellette.

#2: Semmi ilyet nem írtam, ez egyszerű kérdés, hogy ez ennyire gyakori? Mert nekem új.

2022. ápr. 29. 15:51
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes. Pont azt "felejted el" írni, hogy büdös a szája, de azt meg leírod, hogy milyen ápolatlan mert levágatta a haját meg nem sminkeli magát. Logikus. Csupán a lényeget hagyod ki. Utána meg csodálkozol, hogy félreértik.
2022. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ritka. A nők alapvetően érzékenyebbek a külsejükre, mint a férfiak.
2022. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem ez azoknál van, akik korábban is csak azért voltak igényesek, hogy pasit fogjanak és eljussanak a házasságig. De ez ma már kisebb rész lehet, mint pl. anyáink idejében vagy régebben, amikor a nők nagy részének kb. a házasság volt az életcélja. Aki foglalkozott magával a saját megelégedése miatt, az házasság után és anyukaként is foglalkozik magával.
2022. ápr. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#4:

"ápolatlan mert levágatta a haját meg nem sminkeli magát" Olvasd el mégegyszer. Nem ezt írtam. A két jelző között vessző van. Nem gondoltam, hogy lesznek akik félreértik és annyira fennakadnak ezen, hogy a kérdésre sem fognak emiatt válaszolni.

"Csupán a lényeget hagyod ki." Nem hagytam ki a lényeget. Nem azon van a hangsúly, hogy nem mos fogat meg hajat. Hanem hogy kapásból esküvő után teszik mind ezt, úgy, hogy előtte mindig is nagy hangsúlyt fektettek a megjelenésére. (Ezt tényleg nem írtam le, de gondoltam hogy ez egyértelmű lesz, mivel ha esküvő előtt is ilyen lett volna, akkor most nem született volna meg a kérdés.)

"Utána meg csodálkozol, hogy félreértik." Nem csodálkozok. Bár azon egy picit igen, hogy 4 kommentből csupán 1 válasz a kérdésre, a többi kötekedés. Nem túl jó arány :/ Lehet jobban jártam volna ha szavazást is rakok a kérdéshez.

#5: Köszönöm a választ.

2022. ápr. 29. 17:34
 8/10 A kérdező kommentje:
#6: Köszönöm neked is. Én is így gondoltam, azt is hittem hogy ez az általános, csak most pár hónapon belül 2 ellenpéldát is láttam, emiatt felmerült bennem a kérdés.
2022. ápr. 29. 17:36
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Hiába tetted oda a vesszőt ha egyszer olyanokat írsz, hogy, rövid a haja, nem sminkel, ápolatlan. Tehát félreérthető.

Most ha valakinek itt rövid a haja mondjuk, vagy nem festi magát, biztos megköszöni neked.

Akkor írtad volna azt, hogy levágatta a haját és nem lett jó, vagy, hogy csúnya a bőre, nem ápolja, akkor már érthetőbb lett volna.

A büdösséget meg meg sem említetted.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem nem nagyon van ilyen, baromság. Ritka.

Most akkor én is miután férjhez mentem a hátközépig érő hajamat levágattam vállig érőre, akkor én is egy rossz trampli vagyok? :D

Festéket is ritkán teszek az arcomra mert nem akarom, hogy tönkretegye a bőrömet, akik velem egy idősek és már tizenévesen is festették magukat most kb 10 évvel idősebbnek néznek ki.

Az, hogy most esküvő után valaki lelakott lesz az szerintem elég ritka.

2022. ápr. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cubina ***** válasza:

Én azért vágtam rövidre a hajamat, mert a göndörsége miatt olyan kócos lett összefogva, hogy nem tudtam kifésülni. Mivel jön a nyár, jobb is így.

Sokszor smink nélkül megyek ki, de amúgy is csak alig teszek magamra valamit.

Nincs párom, de nagyon sok a jelentkező. Az a baj, hogy egyik sem elég jó. :)

Amikor férjem volt, akkor se hanyagoltam el magam, hiszen akkor nem tetszettem volna neki sem.


Egyébként meg a férfiak is elhagyják magukat a párjuk mellett. 20 kiló háj, borosta, trottyos nadrág, hirtelen megkopaszodnak. Nagyon sok ilyen ismerősöm van, jóképű, kigyúrt férfiakból hájas, sörhasú trotty lett.


Nem is csodálom, hogy aztán mindenki megcsalja a párját, mert hányingere van, amikor ránéz.

2022. máj. 24. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!